Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Általánosban gúnyoltak az...

Általánosban gúnyoltak az osztálytársaim és félelemben tartottak. Évek múltán áttudom magam ezen tenni? Lent.

Figyelt kérdés

Azóta már eltelt 2-3 év, de még mindig visszaüt, és tudatalatt berögzött önbizalomhiányos vagyok, ami ellen még mindig nem sikerült tennem. Vannak álmok amikor a régi osztályommal vagyok és teljesen rossz érzés, mert ott is félek az osztálytársaim beszólásaitól, stb. Azóta szociálisan kicsit jobb az életem de még mindig nem élek olyan társasági életet ahol felszabadultnak érezném magamat, és az önbizalmam is zéró. Volt még így valaki, akit csúfoltak, gúnyoltak általánosban? Évek múltán áttudta magát tenni rajta?


Bocsi a hosszú kérdésért. :)


2011. júl. 16. 22:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt a helyzet, de nagyjából túltettem magam rajta. Röpke 6 év telt el azóta. Nem fogom fel ezt hű de nagy traumaként, inkább olyasvalamiként, aminek oka volt.

A gyerekek általában azt nézik ki maguk közül, aki más, akivel nem tudnak mit kezdeni, és én sem tudtam a többiekkel mit kezdeni, nem illettem oda. Most már tudom ezt kezelni, és nem érdekel, hogy antiszociális vagyok, és könyvehegyek között is jól érzem magam. Akkor nagyon rossz volt, hogy nem fogadtak be csak azért, mert nem haladtam a divattal, egyáltalán nem értettem, miért kell minden lánynak kiöltöznie, sminkelni magát csak azért, mert már felső tagozatos lett, és nem is tudtam ebben követni őket. Ezekhez a dolgokhoz nincs olyan jó érzékem és az érdeklődésem is más természetű.

A rossz érzések el fognak halványulni, a gimi első éveiben még kicsit rosszul éreztem magam, mikor találkoztam a régi osztálytársakkal, most már egy ideje a szemükbe tudok nézni, és ők azok, akik elfordítják a tekintetük.

2011. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gyermekkori sérelmek ellen jót tesz, ha megpróbálsz a most-ban élni.Tudatosítani magadban, hogy az már a múlt, elmúlt.Te már megváltoztál és az osztálytársaid is megváltoztak.Akkor félénk gyerek voltál, aki nem tudta, hogyan álljon ki magáért, de most már öntudatos felnőtt vagy, aki igen is megengedi magának, hogy jól helyre tegye azt, aki be mer szólni neki.Minden nap, ahányszor csak lehet, tudatosítsd ezt magadban.
2011. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én pár éve egyesével megkerestem azokat az emberek iwiwen, akiket bántottam, vagy az osztály bántott, és írtam nekik bocsánatkérő levelet. Felnőtt fejjel nagyon szégyellem, hogy valaha is megbántottam valakit :-( Persze ez nem teszi semmissé a múltbéli (és sokaknál biztos a mai napig élő) sérelmeket, de én nem tudtam volna ilyen lélekkel élni.
2011. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélnék veled privátban erről, ha szeretnéd... Hasonló problémám volt, mint neked, csak én elég csúnyán megjártam. (mail címedet nem látom sajnos)
2011. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!