Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változhatnék meg,...

Hogyan változhatnék meg, kell-e egyáltalán változnom?

Figyelt kérdés
Kiskoromban sokat költöztünk, rengeteg oviba jártam, iskolába nem engedtek el időben beilleszkedési problémáim miatt. Általános iskola 4 osztályig én voltam a nagyszájú vagány csaj, mikor megint költözni kellett, és sulit váltottam, egyszerűen behúzódtam. Senkivel sem találtam meg a hangot, és sokszor bántottak is érte, illetve a külsőmért. (túlsúly) Középiskolában is inkább a csendesebb típusú ember voltam. Egyetemre kerülve viszont sok barátom lett (művészeti karos vagyok), de még most is sok gondom van azzal, hogy milyen vagyok. Nyugodt embernek tartom magam, eltudok ücsörögni társaságban, elvagyok az emberekkel, de nem vagyok a legbeszédesebb. Mostani barátom anyja megjegyezte, hogy szerinte kuka vagyok, mert csak akkor beszélek, ha kérdeznek. Irigylem mindig az olyan lányokat, akik pörgősek, viccesek, ezért mindenki kedveli őket. Mindennap úgy indulok el, hogy akkor ma oldottabb leszek, és közlékenyebb, de sosem sikerül. Nem is lenne baj, ha elfogadnám azt, hogy én ilyen típus vagyok. De úgy érzem ez csak hátráltat, és értéktelennek is érzem magam olykor, nem tudok kibékülni ezzel, és ezért egyre kevesebb az önbizalmam. Nem tudom mit kéne tennem.
2011. júl. 17. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne agyalj ezen!

Én is csendes típus vagyok, 25 éves koromra, hogy magamat tartom el, rákényszerülök bizonyos helyzetekre, ahol beszélni kell, lassan kezd oldódni a dolog. Szerintem te is "kinövöd".

Amúgy én is pont így voltam, mint te, hogy minden nap elején megfogadtam, hogy más leszek, de persze sose jött össze.

A barátod gondolom elfogad olyannak, amilyen vagy és ez a legfontosabb. Az anyja meg kissé bunkó, de hát ilyenek az emberek, én is voltam sok hasonló helyzetben, szerencsére nem az anyjával jársz :)

2011. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy megelégedve magaddal. Ez nem hiba, hanem pozitív dolog, és a te korodban jellegzetes. Ha zavar a túlsulyod, tegyél ellene. A módja ismeretes, de a nők hajlamosabbak a drasztikus lépésekre. Te ne tedd ezt. Talán fogadd meg, hogy mire lediplomázol le is fogysz x kilót. Átszoksz szép lassan valamilyen lájtosabb ellátásra, kicsit kevesebb csokira, és ami nagyon fontos, a sokkal több mozgásra. Csak ne kapkodd el. Elég, ha holnapután megfogalmazod az első teendőidet.
2011. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"elvagyok az emberekkel, de nem vagyok a legbeszédesebb."


Legalább nem mész az emberek idegeire. El sem tudod képzelni, ez micsoda előny. Egyébként aki csendes, arra gyakran a titkaikat is rábízzák mások. Szerintem általában kifizetődik, ha az ember nem pofázik folyton. Okosabbnak, tapintatosabbnak és empatikusabbnak is tűnik tőle. Persze nem a teljes némaságot ajánlom.


"Mostani barátom anyja megjegyezte, hogy szerinte kuka vagyok, mert csak akkor beszélek, ha kérdeznek."


Ez nem egy "tulajdonság", egyszerűen csak nem tanultál meg beszélgetni. Beszélgetni egyfajta tudomány vagy jártasság. A legegyszerűbb, ha kérdezel valamit. Valami nagyon banális dolgot akár, de beindítod a beszélgetést. Erre a másik reagál. Amit mond, ahhoz már tudsz kapcsolódni és te is mondasz valamit. És ezzel már elindult egy beszélgetés és folytatható. Persze csak a megfelelő emberrel. Senki sem "kuka" egyébként. Legfeljebb nem a megfelelő emberrel van összezárva.


"Irigylem mindig az olyan lányokat, akik pörgősek, viccesek, ezért mindenki kedveli őket."


Ki nem állom a pörgősvicces nőket, mert általában tyúkeszűek sajnos.


"Mindennap úgy indulok el, hogy akkor ma oldottabb leszek, és közlékenyebb, de sosem sikerül."


Vagy nem találtad meg a neked megfelelő társaságot, vagy mivel nem vagy nagyhangú, ezért a háttérbe szorulsz. A megoldás az, hogy olyan szituációkat kell teremtened, amikor egy-egy emberrel folytatsz párbeszédet. Így közelebb tudsz kerülni az emberekhez, és később nagyobb társaságban is oldottabb leszel.


"értéktelennek is érzem magam olykor, nem tudok kibékülni ezzel, és ezért egyre kevesebb az önbizalmam."


Azt kellene megértened, hogy nincs ilyen, hogy a mindig pofázók az értékesek, a csendesek meg az értéktelenek. Más a funkciójuk egy társaságban, mások az erősségeik és mások a gyengeségeik. Az erősségeidet kell megtalálnod, nem a gyengeségeiden panaszkodnod.

2011. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!