Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Már megőrülök...

Mit csináljak? Már megőrülök magamtól!

Figyelt kérdés

A hangok zavarnak, nagyon. Na, nem a fejemben lévő hangok, hanem a környező zajok. Főleg alvásnál, de nappal is baromira fel tud idegelni. Csak akkor tudok elaludni, ha tökéletes csend van. Az még hagyján, hogy a horkolás idegesít. Kit nem ? De a szuszogás is, az egyszerű lélegzet. Valamikor még a sajátom is idegesít, ezért nem tudok aludni. A tévétől meg kész vagyok... Hogyan képesek egyesek tévé mellett elaludni ? Használok füldugót, de bebeszélem magamnak, hogy azokat a hangokat átengedi, amik engem idegesítenek. Már úgy hallom, hogy ha alszik valaki velem egy szobában, hogy a fülembe "liheg", mert azt hiszem, hogy a környező hangokat elnyomja, de a horkolást nem, és ezért jobban hallatszik...


Mit csináljak, hogy ne zavarjanak ennyire ? Van valaki így ?

Normlisan, légyszi.


2011. júl. 18. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet,hogy ennek van valami pszichés oka,amiről te nem feltétlenül tudsz/emlékszel, csak a tudatalattidban tárolódik és ez válthatja ki ezt a hatást belőled.

Nekem volt nem rég egy problémám,kineziológusnál voltam vele,akinek sikerült is megoldania azt,ugyan is nagyon féltem a pókoktól, a kapcsolatokban való visszautasítástól, valamint este nem mertem elaludni a sötétben,meg volt egyéb más tünet..Mindez egy elég rég történt esemény miatt, amire nem emlékszem, csak magammal hordoztam a tudatalattimban.

Sokat segített,mert minden gondom megszűnt azóta és vissza sem tért.

Ez csak egy tipp volt,de lehet,hogy sima fáradékonyság, sok stressz és más egyéb káros hatásoktól van..

De azért tanácsolom,hogy keress fel egy kineziológust( nem egyezik a pszichológussal),mert lehet találna rá megoldást.

16/L

2011. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hiperérzékenység, ,,bebeszélem magamnak". Lehetne természetes reakció is a zsúfolt életterekre, de ez nem arra utal. Kellett valami betegség, hogy figyeljenek rád, a probléma... Önbizalomhiány? Szeretethiány? Értelmetlen az életed, nincs célod ami felé haladj, amiért dolgozz?
2011. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem akarom felhívni magamra a figyelmet, egyszerűen zavar...
2011. júl. 19. 13:57
 4/4 anonim válasza:

Szerintem azért is próbálj meg elaludni a tévére. Kapcsold be, és ne kapcsold ki. Egyszer muszáj lesz elaludnod, ha két napot virrasztasz is. Hozzá fogsz szokni, és szerintem nem lesz többé zavaróbb bármilyen hang éjjel, mint bárki másnak ;)

A nappali hangok zavarása miatt minden reggel halgass 15 percig maxon zenét füllhalgatón keresztül. Ha megszokja a füled a hangosat, még az üvöltést is halknak fogod hallani. Sajna a hatása nem tart ki egész nap, de ha van időd ajánlom hogy nap közben is hallgass meg meg egy-két számot jó hangos (fontos, hogy fülhallgatón)

2011. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!