Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy "kényszeres" hazudozó vagyok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy rengeteg kisebb-nagyobb hazugságom van. Jól hazudok, ami néha jól jön, de túl gyakran spontán csinálom. Gyerekkoromban a szüleimnek állandóan, ma már ritkábban hazudok, de így állandó része az életemnek. Szüleim nem így neveltek, igaz csak nevelőszülők. Depresszióm, szoc.fóbiám és pánikbetegségem is van. Nem szeretnék hazudni, de sokszor csak utólag jövök rá, hogy már megint mennyit hazudtam. Számomra a barátság szent, de sűrűn hazudok nekik is. :( pl. hogy lefeküdtem egy közös ismerőssel. Semmi okom nem lett volna rá, hogy hazudjak, de csak úgy jött, utólag eszméltem rá, hogy ez megint mire volt jó. Ez csak egy pl. a rengeteg közül, de volt már, hogy megütöttem a bokámat is miatta. Mitől lehet ez, nem vagyok ura a hazudozásaimnak? Mit tehetnék? 19/F
2011. márc. 15. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy betegség.Azért látom mellette még van egy pár.:) Gondolom jársz orvoshoz ezekkel. Na ott kéne szólni a hazudozásaiddal kapcsolatban is.
2011. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ugye azért ezeket nem hazudtad?:)
2011. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
valószínűleg az eddig átélt események miatt lehet ez, mindenképp nézz el egy pszichiáterhez! Bár biztos jársz, ha tudod, hogy depressziós vagy és szoc. fóbiád meg pánikbetegséged van. Az minden estre már nagy előrelépés, hogy felismerted és változtatni akarsz!
2011. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem.. :D Egyébként igen, járok pszichológushoz. Ehhez kapcsolódóan neki is hazudtam már, igaz csak egyszer.
2011. márc. 15. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok)az nem jó... A pszichológusnak mindent őszintén el kellene mondanod, ez lenne a lényege! Ha esetleg nem bízol meg benne, akkor váltani kéne esetleg... :S
2011. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen szerintem "leszoktatni " magad erről. Az a baj hogy ha valaki túl sokat hazudik, annyira megszokja hogy tényleg észre sem veszi már. Próbálj meg figyelni rá hogy lehetőleg minél kevesebbet hazudj. Sok idő lesz mire áthangolod magad, de megéri. Legalább nem kell állandóan a következmények miatt stresszelni.:)
2011. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már régebben rájöttem, hogy nem kellene ennyit hazudni. Mindig mondom, hogy most már figyelek, leszokom erről. De mindig utólag jövök rá, hogy már megint hazudtam, szinte magától jön. Sajnos úgy érzem mintha létszükségem lenne a hazudozás. Most jöttem rá arra, hogy tényleg nem uralkodom ezeken, és ezért is tettem fel a kérdést, hogy van-e ilyen. Amúgy szerencsére neki csak egyszer hazudtam, pontosabban egy dologgal kapcsolatban.
2011. márc. 15. 22:34
 8/12 anonim ***** válasza:

erről beszélgettél a pszichológussal ? vagy pont ebben hazudtál neki?

ha már tényleg kényszeres , akkor magadtól nem igazán tudod megoldani , vagy csak nagyon nehezen

2011. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vele erről még nem beszéltem, mivel eddig nekem sem nagyon tűnt fel, hogy kényszeres. :) Hétfőn megyek hozzá, akkor tuti, hogy felhozom...
2011. márc. 16. 17:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Már az is nagyon dicséretes hogy így bevallod, hogy ilyen vagy és meg akarsz változni.Ezzel már a gyógyulás útjára léptél! Így van, kérj segítséget az orvosodtól,ő majd segít neked túljutni ezen. Sok sikert hozzá!
2011. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!