Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen? Néha...

Miért vagyok ilyen? Néha utálom magam, rámtör a sírógörcs, folyton ideges vagyok, van, hogy túlérzékeny, máskor olyan üresnek érzem magam érzelmi téren.

Figyelt kérdés

2O éves lány vagyok, mindenki dícséri a külsőmet de legtöbbször kövér disznónak érzem magam feldajadt fejjel, ha jók hozzám az emberek (családtagjaim), nekem az sem tetszik, vagyis nem szeretem kimutatni az érzéseimet, a hálámat... néha egy kis apróságon is annyira kiakadok, hogy a fejemet verném a falba legszívesebben, sírok gyakran, vagy csak magamban tartom az érzéseimet. nagyon ritkán érzem magam boldognak, van, hogy tényleg semmi rossz nem történik és én mégis teljesen magam alatt vagyok.

ma pl. tesóm ment a barátnőivel valahová, hívott, hogy menjek velük én is, igazából szerettem volna (kit boldogít itthon ülni egész nap, egyedül) de mégis nemet mondtam, pedig abban a percben fájt, hogy tudom mennyire fogom utálni itthon tök egyedül...de folyton sanyargatom és kínozom magam.

ez mi lehet? vagy semmi extra mert mindenki ilyen?


2011. júl. 24. 20:50
 1/7 anonim válasza:
72%

ezt hívják depressziónak

keress rá a google-n

2011. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem lehetek depressziós, néha tök jól vagyok... pl. ma reggel is úgy ébredtem, hogy már nem vagyok olyan szomorú meg csak egy kicsit érzem furán magam, vagyis még mindig nincs kedvem kimozdulni itthonról és találkozni sem akarok azzal a fiúval, aki amúgy tök aranyos...de nem kell sírnom sem meg semmi gond. akkor mi lehet ez?? csak heti 1-2-3 nap vagyok annyira magam alatt, de amúgy néha minden oké, tényleg.

nem értem magamat...

régen (15-17 évesen kb.) nagyon rosszul voltam, vagdostam az ereimet és volt, hogy 16 darab nyugtatót is bevettem egyszerre, folyton ütlegeltem magam és sok rosszat csináltam, pl. jogsim sem volt és ittasan vezettem, balesetet is okoztam, nagyon gyakran lerészegedtem (oké, ez most is megvan még :S), folyton öngyilkos akartam lenni és anyummal szörnyű volt a kapcsolatunk, de ez nagyjából elmúlt magától. csak gondoltam leírom, hátha emiatt is lehetek még néha rosszul.

2011. júl. 25. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abból, amit írtál úgy tűnik, hogy elég erősen introvertált (magába forduló) lehet a természeted,(ami tényleg magával vonhat némi depressziót is) , tehát nem mindig vágysz társaságba, nem mindig érzed jól magad emberek közt, és nem mindig vagy kíváncsi az emberekre vagy a véleményükre, ezt lehet jól is kezelni, időnként egyedüllétre van szükség, hogy egy kicsit végiggondold, hogy mik is történtek veled. Az meg, hogy a testeddel nem vagy mindig megelégedve a változó korral jár, de ha azt mondják, hogy nincs baj akkor tényleg nincs is. Szerintem próbálj meg egy kicsit lazábban venni dolgokat, csak pozitívan.
2011. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az :(

Én is így vagyok ezzel. Csak annyi, hogy néha, ha elmegyek akár az utcára, rögtön izgulok, szakad rólam a víz és remeg a kezem :'((

2011. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy válaszoltatok!

most voltunk tengeren tesómmal plusz egy barátnő, egyik nap direkt szenvedtettem magam, nem volt okom megharagudni senkire de kiakadtam mégis valamin, egész nap nem ettem egy falatot sem és vizet sem ittam, kínálgattam ezzel-azzal de nemet mondtam, persze szenvedtem nagyon, sírnom kellett, ők képeket készítettek, én nem mentem csak feküdtem és sírtam, a szálláson ütlegeltem magam, nagyon rosszul voltam. ezek a dolgok miért történnek és hogyan lehet őket elmúlasztani??? :/

kedves utolsó, neked akkor még sokkal nehezebb, én legalább nem ozzadok ha utcára kell mennem. :/ sajnálom. :/

amúgy néha tök jól vagyok csak van, hogy gombóccal a gyomromban ébredek és nem akar szűnni, pedig nem olyan rossz azért az életem.

eléggé nyitott vagyok mindezek ellenére, könnyen barátkozom általában, persze mindent kiteregetek magamról és tartós baráti kapcsolatom kb. 2 ha van, az sem az igazi. egyes napokon könnyen megy pl. a beszélgetés egy idegennel, máskor meg egy ismerős jelenlétében is tökre izgulok és remeg a hangom meg nem tudok szépen fogalmazni, beszélni. néha gyűlölöm magam, de úgy igazán és csak attól jobb egy pillanatra, ha jól fejen ütöm magam vagy tépkedem a hajam vagy karmolom magam. :/

2011. aug. 9. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen vagyok mint te!

Túlérzékeny,üres,önutáló, és depressziósnak érzem magam!!!

Borzalmas érzés,de nem tudok tőle megszabadulni!!

2011. aug. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bár én fiatalabb vagyok, de én is ilyen vagyok, mondjuk ha iszok valamit, és már nem vagyok szomjas azért is iszok, és nem, nem akarok öngyilkos lenni, de nem is tudom miért csinálom semmi bajom sincs :(
2015. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!