Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne álmodjak...

Mit tegyek, hogy ne álmodjak semmit?

Figyelt kérdés

egyszerűen elegem van az álmaimból. Próbáltam már fájdalomcsillapítót bevenni(idegbénító), eléggé kiütött, de mégis álmodtam. van valami lehetséges módszer arra, hogy teljesen eltűnjenek? (szerintem nincs, de reménykedem :)

eléggé furcsaságokat álmodom, s azért


2011. júl. 25. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi vagyok, bocs az offért, csak már jó két hónapja alig alszom valamit mert mindig felriadok az álmaim miatt de kb minden éjjel, és nem tudok visszaaludni mert annyira felmegy tőlük a vérnyomásom
2011. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
amúgy (első vagyok) olyan nincs hogy ne álmodjunk, mindig álmodnunk KELL, csak azt kéne elérni, hogy ne emlékezzünk rájuk
2011. júl. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
58%

Szerintem van, de valószínűleg csak hosszú távon fog bejönni a dolog. Én a helyedben nem szednék gyógyszereket elalváshoz, inkább valami olyan dolgot tennék, ami megnyugtat lelkileg, lefáraszt fizikailag, így könnyebben elalszol és nem fogsz összevissza álmodni.

Az álmok tudomásom szerint nyugtalanságból adódnak.

Sportolj valamit vagy sétálj rendszeresen, beszélgess emberekkel és gondolkozz el azon, hogy mi okozhat benned feszültséget.

2011. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chuckyhawk ***** válasza:

Álom mentes álom.Nekem ez van már nagyon rég óta nekem ebből kezd elegem lenni!

Alkoholista vagyok 1 éve abszinens azóta nem álmodok,mégsem alszom ki magam!

Szerintem örülj,hogy álmodsz!

Ne szedj be semmit csak fárazd ki magadat rendesen!

Kezdj el sportolni valamit.lehetőleg a kora esti órákban!

2011. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Alvás közben folyamatosan álmodsz, a REM szakaszban vannak a vizuális álmok. Ha nem a REM szakaszban ébredsz fel, akkor tipikusan nem emlékszel az álmaidra. Talán van valami módszer, amivel erre is lehet gyúrni.


Az, hogy furcsaságokat álmodsz nagyjából természetes is, hiszen az agyad ilyenkor dolgozza fel, ami napközben történt veled, de az álmok teljesen felborult logikája szerint.


Ha nagyon zavar, akkor a nappali életed próbáld meg rendezni, esetleg kérj professzionális segítséget.

2011. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Gyógyszereket semmiképp se szedj. Csak ártanak. Tinédzserkorban egy ideig aktívabb az álomemlékezet, legalábbis eddig ezt tapasztaltam, ez később más lesz.

Ha nagyon zavarnak az álmok, esetleg próbálkozz álomfejtéssel. Persze ne álmoskönyvet szedj elő, hanem álomelemzést. Freud, Jung, meg a többi. Ha kiértesz belőlük problémákat, megoldásokat, elvileg nem kell már oylan sokat álmodnod. Kérdés, tudsz-e hinni ilyesmiben.

2011. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves elsö,jó neked hogy felriadsz,engem nem lehet felkelteni rémálom közben,mégha rángatnak akkor se.

Nekem is jó lenne valami tipp mert amiket mostanába összeálmodok,az káosz. :S

2011. aug. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!