Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gondok vannak a barátommal....

Gondok vannak a barátommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátom idegesebb típus,sok dolgon felhúzza magát,hülyeségeken is.(Ő mondta,én nem láttam még nagyon idegesnek) Haggyuk miért lett ilyen,de szeretném,ha nyugodtabb lenne..(Amúgy szerencsére nem tör-zúz,nem is kiabál,és soha nem emelte meg akár a kezét felém..)

Mit tegyek vele? Nem akarom,hogy mindig idegeskedjen.:S Beszéljek talán vele arról,ami miatt ez az egész elkezdődött?(Bár,nem hiszem,hogy annyira beszélni akarna erről..)Vagy kérjem meg,hogy legalább egyszer menjen el egy pszichológushoz?Hátha jobb lenne.

Csak jót szeretnék neki..Tanácsotokat kérem!


2011. júl. 27. 13:33
 1/6 ciceribojso ***** válasza:
Beszélgessél te vele először, és ha úgy ítéled meg a dolgot, akkor küldjed el a háziorvoshoz a problémával. De azt azért beszéljétek meg, hogy ott beszéljen is a problémájáról, és ne kicsinyelje le azt. Mert akkor a háziorvos ezt teszi. Az orvos majd eldönti van e szükség továbbküldésre ( pszichiáter felé), vagy elég egy kis nyugtató.
2011. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ciceribojso ***** válasza:
bocsi:"mert akkor a háziorvos is ezt teszi"
2011. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hát igen,szerintem ezt fogom tenni..

Amúgy szerintem nem pszichiáter kéne,hanem pszichológus,ha nem lesz jobb a helyzet.

2011. júl. 27. 14:47
 4/6 ciceribojso ***** válasza:
A pszichiáterre a bugyid is rámegy. Ráadásul nem hiszem, hogy sokat ismersz. Viszont az sztk-s pszichiáter megvizsgálja a párod, és szükség esetére receptr felírhat ingyenes pszichológust. Épp azt a személyt, aki a párodra kell. Mert a pszichók azok személyesen ismerik egymást. De ha te szakember vagy, akkor vidd a pszichológusodhoz. Egyébként szégyelled a pszihiátert? Előbb azért is javasoltam a háziorvost. Ő a kályha, ahonnan el lehet indulni.
2011. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért mondtam a pszichológust,mert nekem a pszichiáter erős szó..nem értek ehhez,de szerintem súlyosabb ügyekhez kell a pszichiáter.

Amúgy,beszélgettünk erről az egészről,meg tudom miért lett ideges típus.(Amit egyébként előttem nem igazán mutat)

És,szerintem megérti,hogy változtatnia kell,ne idegeskedjen. :)

2011. júl. 29. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A különbség az annyi, hogy a pszichiáter orvos. A pszichológus nem az. Érted te ezt? Nem erősebb, hanem okosabb. Te magad sem a nőgyógyászati osztály portásához mész, ha bajod van, mégha nem is halálos, hanem nőgyógyász orvoshoz. Persze pasinak elég a pedellus is...

2011. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!