Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » NAGY BAJBAN VAGYOK! Így...

NAGY BAJBAN VAGYOK! Így hogyan dolgozzak? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, még tanulok, de az utóbbi fél évben egyre komolyabbak a tünetek és ha bárhova elmegyek otthonról egyből kialakul és nem múlik el addig ameddig haza nem értem. Na most van egy munkám ahol még csak egy hete dolgozok, de már a sírógörcs kerülget, ha csak arra gondolok, hogy megint menni kell. Már csak akkor mozdulok ki ha nagyon szükséges, de olyankor se szívesen.

Most az új munkahelyen ha beérek egyből, az öltözőbe jelentkezik a pánikbetegségem. Gondoltam rá, hogy el kéne mondanom az ottani főnöknek, de ha végiggondolom rájövök, hogy elbőgném magam közben és ilyenkor még otthon is előjön. Igaz ilyenkor csak pár percre, de szörnyű.

Fontos lenne, hogy kibírjam valahogy a munkába, de így képtelennek érzem magam rá. A másik dolog, hogy állandóan hajszolnak. Ha szólok is, hogy rosszul vagyok, már beszélni is alig tudok, remeg mindenem csak annyit képesek mondani, hogy üljek le (szigorúan 3 percre). Tovább nem engednek leülni. A másik ami súlyosbítja a helyzetet az az, hogy kicsi, szűk helyen kell lennem sok emberrel és ha előjön muszáj, hogy minimum le gugoljak, de olyankor is csak néznek, hogy "Na ez már megint rosszul van". Tisztában vagyok azzal, hogy így nem lehet dolgozni, de sajnos muszáj ott lennem.

Péntek óta nagyon sokat sírok is ez miatt, mert már rettegek attól, hogy be kell mennem. Nem is érzem ott jól magam ez miatt se, plusz ott nem valami kedvesek a munkatársak se. Tényleg eddig egyetlen ember nem próbált meg segíteni amikor látták, hogy megyek épp az öltözőbe, de úgy remegek közben mint a kocsonya. Tehát ott lehetetlen az, hogy segítséget kérjek. Már most nehezen veszem a levegőt és zsibbad a karom ahogy rágondoltam.

A tömegközlekedésen is nagyon sokszor előjön amikor megyek, vagy jövök haza.

Kezelnek is ezzel már 3 éve, gyógyszert rendesen szedem.


Adnátok tanácsot, hogy hogyan mondjam meg a főnöknek, hogy nekem ilyen problémám, betegségem van? Vagy, hogy legalább, hogyan érjem azt el, hogy ne sírva menjek és próbáljak meg bentmaradni a munkaidő végéig?


2011. aug. 8. 06:37
 1/7 anonim válasza:
Ugye itt különböző problémákat vetsz fel. Az első, hogy a pánikbetegséged akadályoz a munkavégzésben néha, és ezt szeretnéd elmondani a főnöknek. A másik, hogy nem jössz ki a kollegákkal. Én először is az orvosommal beszélnék, hogy nem tud-e erősebb gyógyszert adni, aztán a főnökömmel is beszélnék. A munkatársakkal meg ne foglalkozz, nem várhatod el, hogy mindenki körbe ugráljon. Ha ők nem segítő és megértő típusok, akkor sajnos ez nem fog változni. Próbálj meg esetleg más módon közeledni feléjük, ha azt is elutasítják, akkor pedig ne foglalkozz velük. Legyél mindig udvarias, hogy te légy az okosabb, de ez a munkahelyed, nem egy parti, nem minden esetben kell az embernek jól éreznie magát haveri társaságban a munkában
2011. aug. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még ajánlanám a citromfű teát, a pszichiáter ajánlotta nekem pánikbetegségre, napi 2*2 dl, idegerősítő,

[link]

2011. aug. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nagy bajban vagy, egyrészt a betegség miatt, ami rendkívül kellemetlen, másrészt emiatt hamarosan megválnak tőled a munkahelyen...

Külső segítség (pl. pszichiáter-neurológus) nélkül valószínűleg egyedül nem tudod kezelni ezt az állapotot.

2011. aug. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg pánikbeteg vagy, akkor keres fel megfelelö szakembert, mert klönben csak rosszabb lesz.

A fönöknek mondd el, mert igy azt hiszi, hogy csak nem akarsz dolgozni.

Ha igy folytatod, akkor rövid idön belül úgyis elküldenek, tehát csinálj valami értelmeset: orvos, stb.

2011. aug. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán a pszichiátriai gyógyszerezést kiegészíthetnéd egy pszichoterápiával, néhány alkalom már sokat segítene. Keress egy pszichológust, szerintem.
2011. aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképpen beszélni fogok az orvosommal, hogy írasson fel egy erősebb gyógyszert és kipróbálom a teát is:) Felkeresek más orvost is, hátha tud segíteni.

Ma nagy nehezen sikerült elmondanom a főnökömnek amire ő azzal reagált, hogy azonnali hatállyal kirúgott. Az indoklás csak annyi volt, hogy neki nem kellenek beteg emberek.

2011. aug. 8. 12:32
 7/7 anonim válasza:
Csak gyógyszert ne! Pláne ne erősebbet! Tudom, furcsán hangzik, de a pszichiáterek által felírt gyógyszerek csak elnyomják a tüneteidet, viszont a valódi problémáidat nem hozzák felszínre , nem oldják meg. A te eseted rosszabb, hiszen az említett bogyó még a tüneteid elfojtására sem képes! Pánikbetegséget sok feldolgozatlan "stressz blokk" okozhat. Ezek a "stressz blokkok" feldolgozatlan, negatív emlékek, akár gyerekkorból, vagy életed bármelyik szakaszából. Nekem a Moksa Elixír segített, amit a kineziológusom javasolt. A tünetek elmúltak és azóta már csak nevetek az egészen :) Ne idegenkedj az alternatív gyógyászattól, a citromfű teát egészítsd ki borsmentával és egy időre megnyugszol. Hosszútávú megoldást nálam nem hozott.
2011. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!