Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyen önbizalmam, ha...

Hogy legyen önbizalmam, ha kiskorom óta még a családomtól is azt hallom, hogy én csak egy sz*r vagyok?

Figyelt kérdés
Semmi nem jó amit én csinálok, minden rossz miattam történik...Anyám kiröhög mindig, már kiskoromban is azt hajtogatta, hogy belőlem nem lesz semmi, meg hogy k*rva leszek. A mamám azt mondja, jobb lett volna ha meg sem születek, mert egy semmire való vagyok. Apukám állandóan zaklat, hogy fogyjak le, széles a csípőm, eddig sikertelen volt minden próbálkozásom...Barátaim nincsenek, nem merek szóba állni senkivel. Az iskolában sem merek megszólalni, ha kérdeznek nem tudok mit mondani, ezért ott is csúfolnak. Nagyon egyedül vagyok.
2011. júl. 10. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amint lehet el kéne költöznöd..És keress barátokat, csak ők "segíthetnek". Nem Ők bántottak, ha nem a szüleid, szóval mással épp, hogy keresned kéne a kapcsolatot. Persze ne azokkal, akik csúfolnak.
2011. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
18. De elköltözni nem tudok, mivel jövőre érettségizek csak, mert sulit váltottam és csak úgy vettek fel ha megismétlem a 10. osztályt. Szóval még semmi szakmám nincs.
2011. júl. 10. 19:14
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Fenéket nem tudsz elköltözni. Keresel egy sulit, ahol továbbtanulsz, elmész koliba, bemész egy diákszövetkezetbe, ott mindig van dögivel munka, suli mellett dolgozol.
2011. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én kollégiumba? Én aki nem mer emberek közé se menni...
2011. júl. 10. 19:17
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Győzd le a félelmedet, ott jobb lesz neked, mint otthon.
2011. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szegénykém. az én családomban sem idegen ez a fajta hozzáállás, szerencsére sokkal-sokkal finomabban fogalmaztak mindig, de a lényeg ugyanaz volt: úgyse lesz belőled semmi, (nekem azt mondták utcaseprő leszek:D) ezt se csináltad jól, aztse, biztos te voltál a hibás stb... hány éves vagy? mert el kellene költöznöd otthonról, nekem sokat segített. Próbálj ne kapaszkodni más emberek szeretetébe majd, mert abban is sokat fogsz csalódni, barátkozz csendesebb emberekkel, ők általában olyanok, hogy látják az emberek értékeit és ki tudják mutatni feléd - amire szükséged is van.

Még én sem tudom a megoldást erre pontosan... elvben igen, de nagyon nehéz megcsinálni. Ne mástól várd a megerősítést hanem magadban döntsd el, hogy akkoris erős vagy és lásd az értékeidet.

Tudom, hogy nehéz ez neked, még nekem is fáj, hogy a szüleimhez nem fordulhatok önbizalomerősítésért mint bármelyik másik gyerek, és én is alig mertem megszólalni idegenek előtt. Nekem is évek munkája volt, hogy magam meg tudtam erősíteni annyira, hogy ne érezzem magam kevesebbnek mint a többiek. Te sem vagy kevesebb, gondolj mindig erre, csak a szüleid elrontották, de erről nem te tehetsz.

2011. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt, és van is. Azt hallom, hogy IQ 0 vagyok, kaki vagyok, hülye vagyok, kaki amit csinálok stb stb. De engem különösebben nem tudnak meghatni, amíg nem találsz munkát és lakhelyet, addig próbáld meg bevenni a lesz@rom tablettát, én is ezt csináltam.
2011. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

19:32 vagyok, azt még hozzá kell tennem, hogy igen komoly depresszióban szenvedtem évekkel ezelőtt, önbizalomhiány stb. öngyilkossággal is próbálkoztam. Ez tartott 2-3 évig, aztán 1 éve rájöttem, hogy nem érdemes ilyenekkel foglalkoznom, ha nem jó amit csinálok nekik, hát nem jó, akkor nem értük teszem meg, hanem magamért. Ha azt mondják beszélnek, eleresztem a fülem mellet a hangot (szelektív hallás), ha rámnéznek nem nézek vissza rájuk. Önsajnálatból nem lesz palota, ezt fogd fel, és tegyél érte, és nagyobb lesz az önbizalmad. Barátkozz, udvarolj, és ha kell ne felejtsd el a lesz@rom tablettát vagy a szelektív hallást. ennyit tudok tanácsolni.

Minden jót!

2011. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Olvass utána a lelki terrornak, és elveszti a hatalmát a gondolkodásod fölött. Rajtam sokat segített.
2011. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez van!! 17 éves vagyok. Évek óta ez megy.Nincs maradásom, nyugtom sehol.
2011. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!