Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az iskolapszichológussal...

Az iskolapszichológussal lehet iskolán kívül találkozni?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok és nagyon fontos lenne, hogy úgy beszéljek az iskolapszichológussal, hogy az iskolában ne kelljen hozzá mennem (ennek okait nem szeretném részletezni.) Lehet ilyet?
2011. aug. 9. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
szerintem megoldható, de ahhoz vele is beszélned kell. vázold fel neki az okaidat, hogy miért szeretnél iskolán kívül találkozni vele, ha csak nincs valamilyen jogszabályi akadálya, akkor megoldható.
2011. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ezzel csak az a baj, hogy munkaidőben a suliban kell lennie, munkaidőn kívül meg kicsit fura lenne...
2011. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha lehet írjatok még, mert ez fontos lenne nekem. Nem tudom ezt elmagyarázni, de rettegek attól, hogy olyan emberek, akiket ismerek, megtudják, hogy oda járok (voltak már erről rossz tapasztalataim). Szeretném titokban tartani, de amennyire látom, iskolán belül ezt nem nagyon tehetem meg. Ha elmegyek hozzá tanítási időben, akkor eleve bukott a dolog. Ha elmegyek hozzá tanítási időn kívül, akkor is fel fog tűnni előbb-utóbb valakinek, ebben biztos vagyok (nem tudnám megindokolni, hova járkálok el, amikor mindig együtt megyünk haza, meglátnának, stb). Tudom, hogy az ettől való félelem kicsit gyerekesnek tűnik, és hogy most majd jön a számtalan "szard le! Kinek mi köze hozzá?"-vélemény, de ez az én esetemben nem működik és sosem működött. Valamiféle paranoia lehet bennem és tudom, hogy a barátaim hülyének néznének. Ezt senkinek sem akarom a tudomására hozni.


Nem akarok iskolán kívüli pszichoterápiára járni, mert egy vagyonba kerül és nekem nem kezelésre van szükségem szerintem, hanem arra, hogy valaki hozzásegítsen meglátásokhoz. Tudom, hogy nagyon nagyképűen hangzik, de úgy érzem, túlfejlődtem a koromon, túl sokat voltam egyedül és túl titkolózóvá váltam. Nem bírok valódi kapcsolatot kialakítani velem korabeli emberekkel, de mással se nagyon. Azt akarom, hogy végre valaki felismerjen és megismerjen, ez valami olyasmi, amit belül érzek és tudom, hogy így van. Ezért akarok egy szakemberrel beszélni.

2011. aug. 23. 23:06
 4/8 anonim válasza:
Esetleg megpróbálhatnál ráguglizni az iskolapszichológusod nevére, hátha van valahol rendelése. Nem mindegyik pszichológus kerül pénzbe, vannak állami alkalmazásban állók is, a náluk kapott ellátást a TB fizeti. Ha van egy kis szerencséd, az iskolátokban is egy ilyen pszichológus dolgozik és elmehetsz a rendelőjébe. Ha meg nem feltétlenül ragaszkodsz az ő személyéhez, egyszerűen keresd meg a területileg illetékes rendelőt, telefonálj oda időpontért és már mehetsz is. :)
2011. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudd meg a nevét, címét, telefonszámát. És beszéld meg ővele. Ez ennyire egyszerű! Hidd el, ő orvos létére megérti a félelmeidet.
2011. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kis félreértést szeretnék tisztázni, már akit érint. A pszichológus nem orvos, nem orvosit végzett, hanem bölcsészetet. Az emberi lélektan jó ismerője, ő az aki rávezethet beszélgetésekben a problémáid okainak felismerésére, saját magad általi megoldására. A pszichiátrián a pszichiáter az aki kezel, gyógyszert írhat fel, akinek arra van szüksége.
2011. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az iskolapsuichologus csak az iskola területén létezik, az egyfajta hologram. Sajnos iskolán kívül vele nem tudsz találkozni, csak mással, mint például emberekkel, akik valóban léteznek. Szerintem keress fel egy orvost mert komoly problémákra utal ez a kérdés!
2011. aug. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismételten leírom: Baszélj az iskola pszihológussal. Nem ő fog meggyógyítani, meg gyógyszert sem fog adni, de elindít a gyógyulás útján. Eza fontos, nem az, hogy lehet e egy emberrel valahol találkozni, vagy sem. Beszélj vele. Azt mondd el, hogy mi a baj. Őszintén, kertelés nélkül. Nincs orvos, aki meg ne hallgatna.
2011. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!