Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Össze vagyok zavarodva. Mi...

Össze vagyok zavarodva. Mi segít? Erős vagyok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Erősnek érzem magam, mert 16 évesen képes vagyok fent maradni majdhogynem önerőből (állami gondozott vagyok, de szökésben, és nem vesztem el, pedig nem sokon múlt), de közben ez is csak egy illúzió, mert a családom és a barátaim nélkül sehol sem lennék. Sőt, sehol sem LESZEK, mert a család külföldre költözik nekem pedig maradnom kell... Öntelt vagyok, beképzelt, mert nem is vagyok erős, ha nem lenne védőfalam, elfújna a szél, metaforikusan.

Annyi rohadt élményem van, amivel nem tudok mit kezdeni. Nem tudom feldolgozni, hárítok, inkább igyekszem nem gondolni rá. De ez nem megoldás, mert így minden csak illúzió, ha jól vagyok. Kiskoromban nagybátyám molesztált, tavaly megerőszakoltak, alkalmilag voltam prosti is mert már minden mindegy volt, narkóztam (utóbbi kettő már elmúlt, ebből végleg kiléptem), pszichózisom volt, anyámnak egyáltalán nem kellek. Ez nem önsajnáltatás, csak leírtam a száraz tényeket. MÁR nem sajnálom magam, régen nagyon sajnáltam, de beláttam, hogy semmi értelme. Csak bőven gyereknek kellene még lennem... Már válaszokat sem keresek, mert úgysincs, és alapvetően szerencsés vagyok, mert egyáltalán élek... De akkor sem tudok magammal mit kezdeni, már azt sem tudom, ki vagyok én igazából. Tudom az adatokat amik a személyimen vannak és megismerem magam a tükörben, de hogy igazából ki vagyok, azt nem tudom...

Sokszor voltam pszichológusnál, de akkor nem akartam "gyógyulni", így nem is segített. Most akarok. Ha elmennék, tudna mit kezdeni velem?

Szeretnék egyszer "normálisan" élni, családot, gyerekeket, de esélyem sincs, amíg önmagammal nem vagyok rendben. Félek, hogy olyan leszek, mint az én anyám...

Pszichológus tud segíteni?


2011. aug. 10. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha már eldöntötted, szeretnél gyógyulni. Én régóta tudom, hogy le kéne tennem a cigit, de nem akarom, ezért nem megy. Aki le akarja tenni, le is teszi. Ha most elmennél a pszichológushoz, több eséllyel tudna segíteni. Ha tudod mit szeretnél, valósítsd meg, de előbb találd meg önmagad. Valószínűleg az önértékeléssel van problémád, nem tudod mire vagy képes, miben van tehetséged. Te nem egy eszköz vagy, egy tárgy amit ide oda dobálnak, mert senkinek nem kellesz. Önálló ember vagy, saját akarattal, döntésekkel, vágyakkal. Ha nem akarsz olyan lenni mint anyád, hát ne legyél. Rajtad áll. Túl korán felnőttél, ha már nem is lehet változtatni a múlton, még elérheted azt ,hogy ha neked gyereked lesz, olyan életet adj neki, amire te is vágytál, vagy amit te nem kaptál meg, és ő majd pótol mindent.
2011. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tud segíteni. Erős vagy, ne gondold másképp, hisz önerőből léptél ki több olyan dologból is, amelyek közül akár csak egyre is másoknak az egész életük rámehet, kb. Nemcsak a világ hibáit látod, hanem a saját hibáidat is, a soraid alapján nagyon intelligens vagy. Sok sikert mindenhez.
2011. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!