Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért viselem nehezen, ha...

Miért viselem nehezen, ha telefonba kell beszélnem?

Figyelt kérdés
Sokszor alig birok felhívni valakit, mert annyira izgulok előtte és ez már kezd aggasztani. A nagyon közeli hozzátartozóimmal nincs gond, de ha már csak ismerőst, vagy barátot, vagy ismeretlent kell hívni, akkor gyomorgörcsöm van, kapkodok és rá kell készülnöm. Mit tehetnék ellene?
2011. aug. 11. 12:36
 1/10 anonim válasza:

Ugyanez a helyzet nálam is, csak én akkor parázok amikor idegen nyelven kell telefonálni (mostanában gyakran).


Van erre egy drasztikus de nagyon hatásos módszer: beszélj telefonon indokolatlanul sokat! Minél jobban félsz annál többet beszélj. Előbb utóbb immúnis leszel rá (ezt amúgy egy előadáson láttam, nem én találtam ki, és nem pont a telefonálásra vonatkozott, hanem általában a stresszes helyzetekre).

2011. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó tanács. Fogadd el.
2011. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Deee hogy beszéljek indokolatlanul sokat, ha a másik fél nem érti, hogy miért nem teszem már le a telefont? Kicsit nagyon hülyének fog nézni, hogy kérdezgetek folyamatosan hülyeségeket.:)
2011. aug. 12. 00:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te csak hapsi lehetsz. Egy nő nem kérdezne ilyent, hogy hogyan beszéljen sokat, akár a semmiről is.
2011. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És akkor mi van? Nem értem! Szerintem nem a sztereotípiák a lényeg most, meg a nemiség...
2011. aug. 12. 10:42
 6/10 anonim válasza:
ez a helyzet nalam is!
2011. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nem értelmetlenül kell sokat beszélni.Legyen a beszélgetésnek eleje, közepe, vége, és ha olyan helyzetbe kerülsz akkor ne bújj ki a beszélgetés előtt. De ha nagyon vészes a helyzet, akkor végiggondolhatod az eddigi balul sikerült beszélgetéseidet, leírod, hogy a beszélgetés melyik részén kellene javítanod, és legközelebb jobban koncentrálsz. Amúgy meg egy darabig oké, hogy parázol ettől, de a mai világban ennél sokkal keményebb létrafokokat kell megmásznod, ha ettől siránkozol akkor lent fogod végezni.
2011. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát ez az utolsó ilyen blablabla volt, bocs....ezeket eddig is tudtam és tisztában vagyok velük...csak az idődet pocsékoltad.
2011. szept. 23. 21:31
 9/10 anonim válasza:
Miért, abban bíztál, hogy lesz valami csodamódszer, amivel úgy tanulsz meg telefonon beszélni, hogy közben nem kell telefonon beszélni?
2011. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
abban
2011. szept. 25. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!