Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szedni?

Antidepresszánst szedni?

Figyelt kérdés

Valahogy összejöttek a dolgok mostanában (munka, család, párkapcsolat), és úgy éreztem ,ebből egyedül nem lábalhatok ki. Felkerestem egy pszichiátert, aki középsúlyos/súlyos depressziót állapított meg, és antidepresszánst írt fel. Azt mondta, kb fél éves gyógyszeres kezelésre lesz szükség. Kiváltottam a gyógyszereket, de csak nézegetem egyelőre. Sosem gondoltam, hogy ilyesmire szükségem lesz. Azt hittem elég erős vagyok, hogy megoldjam magam, de ezek szerint nem.

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik már szintén szedtek ilyesmit. Érdemes? Kell-e mellékhatások vagy függőség miatt aggódnom?

Laikusok kíméljenek "az én biztos nem venném be" dumával.

25L


2011. aug. 12. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem egészen értem. Minek mentél el egy szakemberhez, ha most láttatlanul idegenek véleményét kérdezed inkább? Miért mentél el pszichiáterhez, ha nem vagy biztosbenne, hogy szükséged van rá, illetve nem bízol meg benne?


Lelkiismeretes ember nem fog se igennel, se nemmel válaszolni, mivel minden eset egyedi.

2011. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

én pánikbetegségre kaptam xanaxot,egyszer vettem csak be nyugtatót az valami növényi eredetű volt nem tudom a nevét de nagyon nem volt jó,iszonyatosan belassultam tőle.

anyukám is szedi a xanaxot,függő lett,többször akart öngyilkos lenni.

így én inkább úgy döntöttem pszichológushoz járok,magne b6-ot szedek.3 hónap után már sokkal jobban vagyok.

de ha rendesen kordában van tartva,orvos által akkor szerintem nem kell aggódnod.

2011. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Miért mentél el pszichiáterhez, ha nem vagy biztosbenne, hogy szükséged van rá, illetve nem bízol meg benne?" Biztos vagyok benne, hogy szükségem van rá, és ezért mentem el. És azt hiszem, sokan vagyunk úgy ezzel, hogy érdeklődünk, mielőtt egy rakás gyógyszert magamba tömünk.



"Minek mentél el egy szakemberhez, ha most láttatlanul idegenek véleményét kérdezed inkább?"

Nem kérdeztem idegenek véleményét. Nem írtam le a problémáimat, és nem kérdeztem, hogy depressziós vagyok-e.

Tapasztalatokat várok, nem tanácsot. Sajnálom, ha félreértetted.

2011. aug. 12. 17:13
 4/11 homo ludensz ***** válasza:
Amint látom 25 éves vagy de hogy 50 kg-os vagy 80 azt mi nem tudjuk,nincs is hozzá közünk. Valóban ahány eset annyi ember és annyi élethelyzet. Egy biztos választottál egy utat és elmentél a pszichiáterhez az hogy ez e a te utad csak akkor tudod meg ha beszeded a gyógyszert olyan módon ahogyan neked az felírta. Gyanítom hogy ez a határozottlanság vezetett oda hogy mára kénytelen voltál felkeresni a szakembert. Kétségtelen hogy minden gyógyszernek van egy kívánatos hatása és egy nem kívánatos mellékhatása. Aki felírta bizonyára úgy mérlegelt hogy a hatás most fontosabb mint a járulékos mellékhatás. Magam is Rivotrilt 0,5 öst szedek napi 1 szemet és Citagen-t 1 szemet. Pár szóval elmondta a pszichiáter mit miért és hogyan és nem morfondíroztam rajta,havonta megyek a gondozóba feliratni ,a megjelenés a szemkontaktus az ahogy leülsz a székre az neki válasz sok mindenre.
2011. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, minden egyes ember és élethelyzet egyedi. Mivel a pszichiéter diagnózisa középsúlyos-súlyos depresszió volt, és mivel több gyógyszert is felírt már elsőre, ezért abban teljesen bitos vagyok, hogy orvosilag indokoltnak látta, hogy szedd a gyógyszereket. Depresszió kezelésénél általában 1 antidepresszánst és 1 szorongáscsökkentő gyógyszert írnak fel a jelenleg alkalmazott terápiás irányelvek szerint és mindaddig igyekeznek is megmaradni a maximum két gyógyszer alkalmazása mellett, amíg ezt lehetségesnek ítélik meg.


Amit tehetsz és szerintem érdemes is megtennedd, az az, hogy felkeresel egy másik pszichiátert is és meghallgatod az ő véleményét is. Költséges és időigényes lehet, de én hasonló helyzetben megtenném. Ha a második orvos is középsúlyos vagy annál erősebb derpessziót álapít meg, akkor igen, érdemes, de azt továbbra is csak te érezheted, hogy kell-e.


Mellékhatásokra mindenképpen számíthatsz, gondold csak el, hogy ezek a gyógyszerek az agyadra hatnak, arra, hogy hogyan érzel dolgokat (és még sok egyébre is), függségre nem tudom, mivel nem írtad le, hogy milyen gyógyszereket írtak fel neked. Gondolom Xanax/Frontin, valamilyen citalopram és még mondjuk wellbutirin. Általában nem okoz gondot az elhagyásuk, de minden eset és minden ember más, a Xanax elhagyása tényleg több ember esetében "problémás".

2011. aug. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Be fogom venni a gyógyszereket, azért is váltottam ki őket. Csak egy kicsit ijesztő a helyzet. Azt már régóta éreztem, hogy baj van, csak nem tudtam, hogy ekkora.

Ezért is kérdeztem, hogy másnak milyen tapasztalatai vannak.Egyébként a 168 cm-es magasságomhoz jelenleg 48kg vagyok, ami szintén ijesztő. Az elmúlt 1 hónapban dobtam le kb. 8 kg-ot. Többek között ezért is fordultam orvoshoz. Egyébként Helex SR és Ventadepress nevű gyógyszereket kaptam.

2011. aug. 12. 19:42
 7/11 homo ludensz ***** válasza:
18.25-ös vagyok, tényleg nem vagy túlsúlyos lehet hogy a depressziótól vagy a szorongástól nincs étvágyad. Enni kell hogy az idegeknek legyen mibe "beágyazódni". Dupla kilónyi vagyok mint te és ha éjfélig nézem a t.v-t akkor kotorászok kaja után,ez meg a másik véglet. A testsúly azért merült fel bennem mert 1 szem gyógyszer másként hat 48 kilós emberre mint egy 95 kilósra.Mindig reggelizem majd beveszem a Rivotrilt és Citagent aztán én nem foglalkozom vele,teszem a dolgomat.
2011. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én túl vagyok egy hasonló súlyos fogyással járó depresszión. 5 hónapig szedtem antidepresszánst és nyugtatót. Már meggyógyultam. Ha ennyit fogytál, csak ajánlani tudom a gyógyszeres terápiát. Nálam is ez volt a döntő. Én is nagyon rövid idő alatt 8 kg-ot fogytam, igy más lehetőségem nem maradt, mivel nem szerettem volna kórházba kerülni. Szerintem jól döntöttem. Az antidepresszáns nem okoz függőséget. Fokozatosan kell leállni róla. A feszültségoldó okozhat, ha nagy mennyiségben és hosszú ideig szeded. Én 3x1 Xanaxról jöttem le fokozatosan. Jobbulást!
2011. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Bízz az orvosodban.

Szedd be a gyógyszereidet nagyon pontosan.

Ha betartod az orvos utasításait, akkor a rászokást megúszod egy pár hasmenéssel ( kb 2 hét), a leszokást meg sem érzed. Nagyon fontos, hogy legyen társad, aki segít, támogat, törődik veled. Akár csak e-mail ban is! Iratkozz fel a bura.hu- ra, ott igazi sorstársakat találhatsz. Lesz aki már a leszokásnál tart. Tőle konkrétan megtudhatod, hogy mit érez. Nagyon fontos, hogy legyen valakid!

2011. aug. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben Hova gyógynövény alapú nyugtatót veszek be. Attól olyan "leszarom" hangulatba kerülök, kialszom magam, és szebbnek látom a világot! Szerintem egy próbát megér!

27/L

2011. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!