Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst szedni?

Antidepresszánst szedni?

Figyelt kérdés

Valahogy összejöttek a dolgok mostanában (munka, család, párkapcsolat), és úgy éreztem ,ebből egyedül nem lábalhatok ki. Felkerestem egy pszichiátert, aki középsúlyos/súlyos depressziót állapított meg, és antidepresszánst írt fel. Azt mondta, kb fél éves gyógyszeres kezelésre lesz szükség. Kiváltottam a gyógyszereket, de csak nézegetem egyelőre. Sosem gondoltam, hogy ilyesmire szükségem lesz. Azt hittem elég erős vagyok, hogy megoldjam magam, de ezek szerint nem.

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik már szintén szedtek ilyesmit. Érdemes? Kell-e mellékhatások vagy függőség miatt aggódnom?

Laikusok kíméljenek "az én biztos nem venném be" dumával.

25L


2011. aug. 12. 17:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki már eljutott a pszichiáterhez, akkor őneki már nem elég a hova tabletta. Főleg, ha a doki írt fel rendes gyógyszert is. Nem kisérletezgetni kell, hanem elkezdeni beszedni a gyógyszert. Úgy, ahogy itt írta valaki:" minden reggel megreggelizek, és beveszem a gyógyszereimet. Aztán nem foglalkozok az egésszel".

Ezt bizony így kell csinálni. És akkor kb 3 hónap mulva el lehet kezdeni a leszoktatást. És kalap, kabát.

2011. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!