Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy ha társaságb...

Miért van az hogy ha társaságban vagyok nem érzem jól magam, félénk vagyok, alig vannak barátaim, de ezen változtatni szeretnék. Hogyan illeszkedjem be?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
tömeg iszonyod van? pszihológus lehet ,hogy tud segíteni a gondodon!
2011. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te is megírtad: félénk vagy. Talán nem mersz kibontakozni, görcsölsz ahelyett hogy megmernél szólalni? Ha így van, akkor ez annyira lefoglal téged, hogy persze hogy nem érzed jól magad:] :(. Ugyanezzel a problémával küszködtem. Régen (16 - 17 évesen) tudatosan tettem ellene, saját erőmből fejlesztettem magam. Megtapasztalhattam milyen a társaság középpontjában lenni, és bár senki sem tudta, de belül sokszor rettegtem. Ennek ellenére mindig csak mosolyogtam, ami egy idő után már egyszerű őszinteséggel jött, és senki sem egy félelemmel teli kisegeret látott, hanem egy életvidám mosolygós lányt:)

Mosolyogj te is, (ne vihogj, hanem mosolyogj!!) ne mutass félelmet! Ha gyengének látnak, könnyen kihasználhatnak, ezt ne feledd!

Kipróbálhatod te is ezt a módszert, önerőből fejlesztheted magad, menj emberek közé, ismerkedj! Ez nagyon sokat segít, mert hogyha sikerül, akkor utána bátrabban veted magad az új dolgok elébe. A sikerélmények segítenek a félelem leküzdésében:)

Én mára eljutottam arra a szintre, hogy ha nincs kedvem megszólalni, akkor nem fogok megszólalni és már nem a félelem miatt. nem jövök zavarba a kijelentés hallatán: "De csendben vagy!" . Tapasztalatból tudom, hogy ha akarok, akkor megtudok szólalni. Csak akarni kell, hisz van szánk, kitudjuk nyitni! Néha nehéz, de meg kell erőltetnünk magunkat, és engedni, hogy mások megismerjenek!

Nincs veled semmi probléma, te is csak ember vagy:] mindnyájan félünk valamitől. és ez normális főleg egy bizonyos életkorban (nem tudom hány éves vagy). normális, de csak bizonyos szintig. ha úgy érzed hogy nem tudsz mit kezdeni a félelmeiddel, akkor valóban fordulj szakemberhez.

Eszty

2011. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mind a 2 hozzászólónak :) Remélem segít majd változtatni :)(17 / L)
2011. aug. 16. 08:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen:]sok sikert^^

Eszty

2011. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Huuu 2. jol kivágtad. Mindent leírtál amit kellet!:)) Túl lehet lépni ezen aproblémán pont ilyen voltam én is. de már nem!! sok sikert neked is:)
2011. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
örülök hogy nem csak nekem sikerült:)
2011. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!