Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet az, hogy teljesen...

Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak, mint amilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Mit jelenhet az, hogy az ismerősök, rokonok egymástól függetlenül elkezdték azt mondani nekem, hogy önző, tapintatlan, kötöszködő bunkó vagyok?Közben én ezt nem veszem észre. Sőt. Sokkalta inkább az ellenkezőjének érzem magam. Amikor példákat mondanak sem érzem azt, hogy igazuk lenne. Csak ámulok.

Hogyan lehet, hogy ennyire félreismertem magam ( elmúltam már jócskán 30)? Hogyan lehet az, hogy teljesen mást értenek abból, amit közvetítek és teljesen másnak látnak,mint amilyen vagyok?


2011. aug. 18. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Tavaly mi is rendeztünk szülinapi bulit a kicsimnek. 20 ezerbe volt. Szintén húzta mindenki a száját, nem volt jó a menü, meg húgom és mostohaapám pár perc múlva el is tűntek. Igaz pia nem volt, mert mindenki kocsival jött.

Nem baj, idén nem lesz buli. Elegen vagyunk mi 3-an. Majd elverjük azt a 20-ast magunkra.


Visszatérve a problémádra, szerintem kiélezik azokat a helyzeteket amikor te mondjuk nem értesz velük egyet.

Amúgy ha a külvilággal (szomszédok, ismerősök stb.) nem jártál így, akkor nem benned van a hiba.

Ja, és sokszor a generációs különbségek is közrejátszanak az idegeink roncsolásában.

2011. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hello.Nem olvastam végig a hozzászólásokat,de gondoltam írok,hogy nem vagy ezzel egyedül.Én ugyanebben a cipőben járok és nem értem,h. mi a baj..

Az a probléma,hogy én is látom máson ha nem úgy viselkedik ahogy kellene,viszont nem tudom,h miért siklott ki ennyire az önismeretem,hogy a magam hibáit ne lássam.Másban a szálkát is,magunkban a gerendát sem eset volna-e ,nem tudom..De az tuti,h folyton ezen merengek,majd pedig mikor változtatom rajta ideiglenesen - csendesebb leszek,inkább nem szólok vagy próbálok kedvesebben szólni - akkor még negatívabbak a visszajelzések...Most leszek egyetemista,az orvosin..komolyan parázom,hogy a gólyatáborban találjak legalább egy embert akivel barátkozhatom....

2011. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!