Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért veszi be mindenki, hogy...

Miért veszi be mindenki, hogy jól vagyok és nincs szükségem segítségre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 21:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

mert jól adod elő??

ha azt mondod h minden rendben akkor ne másokat okolj amiért nem veszik észre hogy nem így van. =(

2011. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Mert olyan meggyőzően mondod, hogy mindenkit megtévesztesz az örökös füllentéseddel.
2011. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
68%

Mert kényelmesebb elhinni, mint gondolkodni azon, hogy miben tudnának neked segíteni.

Ha már gondolkodni vagy tenni is kell a másikért, az már mindenkit fáraszt.

Mi a gondod?

2011. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a baj...tulajdonképpen csak arra vágyok hogy ha valaki megkérdezi mi a baj,és azt mondom semmi ne mondja hogy akkor jó,hanem nézzen a szemembe és mondja ki hogy látom rajtad hogy bánt valami mond el,vagy de tényleg nekem nyugodtan elmondhatod vagy valami...:/


szerintem egyébként nagyon jól tudják hogy nem igaz amit mondasz csak nem érdekled őket tényleg annyira hogy többször rákérdezzenek...vagy azt hiszik nem mondanád el nekik.Vagy tényleg meggyőző vagy.

2011. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

kérdező hozzám is fordulhatsz.:/ én mindig mindenkit meghallgattam és senkinek soha nem hittem el hogy semmi baj...írj nyugodtan privit (:


21:52-es voltam.

2011. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
talán tényleg elég meggyőző vagyok. sokszor én is csak arra vágoym, hogy valaki rákérdezzen, és kiönthessem magamból ezt a sok dolgot, ami nyomaszt és fáj,. de mikor valaki megkérdezi, hogy "valami baj van?" akkor mindig elkezdek erősen tiltakozni. néha úgy érzem, mintha két személyiség egyben. az egyik a kifelé mutatott elvárásoknak megfelelő én, a másik meg aki közben ezerszer is meghal...
2011. aug. 19. 21:56
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

21:52-esnek van igaza! Biztosan tudják, látják, ha nincs rendben valami, nem hinném, hogy te lennél annyira meggyőző. Szimplán az embernek kényelemsebb elhinni, hogy "nincs semmi baj", nehogy már tenni kelljen a másikért..

Az a baj, ha te mondanád azt, hogy igen, baj van, segítséget kérek barátaimtól, családtól (akik játsszák ezt a fent említett játékot veled), akkor is el fognak ódalogni.. Legfeljebb egyszer meghallgat, aztán úgy csinál, mintha ismét minden rendben volna. Vagy - "barát" esetében - többé nem látod.

Ha nagyon komoly a baj, szerintem pszichológussal beszéld meg. Főleg, ha a környezet ennyire elutasító. Legalább erőt ad ahhoz is, hogy keress olyan embereket, illetve beilleszkedj olyan közösségbe, ahol nem érzed azt, hogy "beveszik, hogy jól vagy, nincs szükséged segítségre".

2011. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
De nekem éppen ezért (többek közt) nincsenek is barátaim. Én is elutasító vagyok, mert én tényleg mindenkit meghallgatok, próbálok segíteni, de nem akarok másoknak terhére lenni... és ezért inkább nem barátkozom, visszavonulok, de ha valakinek kell lelki szemetes én ott vagyok. Bár egy kicsit már felőrölt ez a "játék"
2011. aug. 19. 22:15
 9/34 anonim ***** válasza:

Azért más a te "elutasításod", azon át kéne látni a "barátoknak". Elhiszem, hogy felőröl a "játék", ezt nem szabad hagyni. Én is lekoptattam azt, aki lelki szemetesnek használt, és próbáltam megnyílni afelé, akiről tudom, hogy őszintén érdeklődik. Meg kell találni az egyensúlyt!

Tényleg keress fel szakembert, mert ő sokat segíthet azon, hogy megnyílj, átértékelj magadban dolgokat. Így megbízz akiben érdemes, aki meg kihasznál, azt alapból elkerüld.

2011. aug. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Pszichiáter látott már? Lásson. Minél előbb.
2011. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!