Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális problémák...

Milyen mentális problémák okozzák az életben a rossz párkapcsolatokat?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
a mentális problémák közül mindegyik akadályozza a jó párkapcsolat kialakítását és megtartását. Szerintem.
2011. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazán ebből nem tudtam meg semmit.Rengeteg probémája van neki amit ide nem tudok egyszerre ki irni!Problémája van a külsejével féltékenységi jeleneteket rendez de ez már betegesen nyirvánul meg.
2011. aug. 21. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
jó akkor sorolok párat, ami szerintem probléma: túlzott önbizalomhiány, depresszió, gyermekkori traumák stbstb.
2011. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mind meg van ami fell lett sorolva nála!Én ebben hogy tudok segiteni mint laikus?
2011. aug. 21. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:
sok megértés, és hogy ő megbízzon benned. kérd, hogy beszéljen róla és próbálj belelátni a dolgokba és segíteni. de persze egy pszichológus lehet, hogy jobban tudna.
2011. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vezényeld el pszichológushoz, és ösztönözd, hogy segítsen magán. (Habár, ha ez nem az ő fejéből pattan ki, már régen rossz..)

Nagyon rendes, hű társ lehetsz, de őszintén, ha valakinek a mentális problémái miatt mindig rajtam csattana az ostor, előbb vágnám ki, mint a macskát.. Mert tényleg nagy igazság, hogy az ilyen embernek magán kell segítenie. Kezelnie kéne a kisebbségi komplexusát, a nyomasztó gyerekkori traumáit stb., nem egszecíroztatni mást miatta, amíg annak az illetőnek lesz a gondja, hogy "hogyan segítsen rajta".

2011. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!De már nem nagyon birom kikészültem tőle pedig csak 35-éves a párom és én 39 vagyok!Két éve szenvedek mellete és lassan úgy érzem én olyanná válok már mellette!Nő vagyok és már nehezzen birom!!:((((
2011. aug. 22. 10:26
 8/10 A kérdező kommentje:
beteg és én ezt érzem igen rajtam vezeti le minden sérelmet amit csak tud most is sirok mert már az idegeim nem birják kínlodok mellette nagyon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 22. 10:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy tartottál ki két évig mellette.:-( Nem mondom, én is voltam belezúgva alkoholistába, de pár hónap után meguntam a "játékot". Nálunk a családban is van "terhelt" ember, akinek el kell nézni a hülyeségeit, ezek után én határozottan úgy vagyok vele, hogy párkapcsolatot nem alakítok ki mentálisan sérült emberrel. Most a párod is leélt így 39 évet, és eszébe nem jutott kezeltetni magát? Ráadásul, ha férfi, gondolom még zárkózottabb és harapósabb annál, hogy az ember figyelemmel, ráhatással "segíteni" tudjon rajta.


Egyébként a párodnak mennyire van beteségtudata? Van, amikor érzi mit művel veled, és lehet vele erről beszélni, vagy tabu az egész dolog?

2011. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*39 helyett 35, elnéztem az évszámot:)
2011. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!