Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia, vagy mi?

Ez szociális fóbia, vagy mi?

Figyelt kérdés

pl. mikor megyek a buszmegállóba és röhögnek, úgy érzem, rajtam nevetnek. Vagy mondjuk amikor a suliban(ez a legidegesítőbb beképzelésem) megyek a folyosón(nagyon hosszú folyosó.....),akkor mindig úgy érzem, h mindenki engem figyel. :(

Amikor az utcán vagyok, akkor is olyan, mintha mindenki engem nézne. Ha másvalakivel együtt megyek, akkor nincs meg ez az érzés, mert azzal az emberrel törődöm és nem a környezetemmel.

De akkor is rossz, nem járkálhatok mindenhova másokkal :( Próbáltam úgy is, h zenét hallgattam:semmi hatása, ugyanúgy éreztem azt a kínos érzést. Mostanában barátkozom másokkal, ezzel nincs gondom. De ha egyedül vagyok néhány ismeretlen emberrel,

görcsbe rándul a gyomrom, rosszul érzem magam.

1 éve depressziós voltam és nagyon önbizalomhiányos (utóbbi még most is jelen van, de már nem olyan nagyon).


S.O.S.! 16/L


2011. ápr. 17. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
igen, ez sajnos az :S
2011. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, kisebbségi érzés.Csak azért látod úgy, hogy rajtad nevetnek, mert ez jár a fejedben, direkt erre figyelsz és bebeszéled magadnak, hogy ez így van.Valóban az lenne a legjobb megoldás, ha szándékosan elterelnéd a figyelmed.Figyeld a fákat,madarakat, autókat,házakat,nem pedig az embereket.Vagy próbálkozhatsz azzal is, hogy az embereket nézed ugyan, de próbálod a vicces vonásaikat megtalálni, megkeresni, te mit nevethetnél ki rajtuk, és nevess is, de persze csak magadban.Figyeld meg, hogy senki sem tökéletes.
2011. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
szerintem is az , lehet meg kéne keresned egy pszichológust
2011. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy pszichológust felkeresni, ha anyagilag nem megoldható, akkor a sokkal kedvezőbb áron elérhető csoportterápiával is jelentős javulást lehet elérni, vannak kifejezetten ilyen jellegű problémákkal küzdőknek való csoportok.
2011. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Annak tűnik. Ha otthon a szüleid sokat kritizálnak, akkor annak köszönheted.
2011. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Ja, otthon sokat kritizálnak. Lehetséges akkor, h attól van?

2011. ápr. 17. 11:32
 7/14 anonim ***** válasza:
simán lehet attól...ha sokat idegeskedsz a szüleid gyökérkedése miatt
2011. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
miket szoktak rad mondani a szuleid?
2011. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazából csak anyám: lepancserozik, semmi nem felel meg neki, akármit csinálok, tőle aztán fejre is állhatok.

mondok 1 példát: rajzoltam 1 képregényt. meglátta és mondta, h:"értelmesebbet nem tudsz csinálni??"

ok, ezzel semmi baj, lenyeltem. amikor jöttek vendégek, az egyik vendég meglátta a rajzot(anyám megmutatta nekik a szobámat) és mondta, h milyen szép, meg jó stb. erre anyám:'én is ezt mondtam neki!" -.-"

no comment...

ezt még lehet fokozni

2011. ápr. 17. 14:35
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ó hát ezt anyám is szokta csinálni:D. én vissza szoktam szólni ilyenkor, nem veszem fel. biztos van még egy két barátod, azokkal vedd fel a kapcsolatot gyakrabban, járjatok el ide oda, lehet megismersz valakit és minden jóra fordul. 16évesen nem kell bebeszélni magadnak semmit. serdülsz, ezért úgy tűnik, hogy minden és mindenki ellened van. ki fogod nőni:)
2011. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!