Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarom, hogy valami...

Miért akarom, hogy valami igazán rossz történjen velem?

Figyelt kérdés
Rosszul érzem magam, folyton szomorú, lehangolt vagyok, sosem szerettem élni, pedig nincsenek "igazi nagy problémáim." Nem vagyok hisztis p*csa nem panaszkodom, max ide írok ki néha kérdést, de mindig meg kapom, hogy "gondolj arra, másoknak mennyivel rosszabb" És sokszor csak arra vágyom, hogy történjen velem valami igazi rossz, és akkor lenne mentségem arra, hogy miért vagyok ennyire kiborulva, a gödör alján. Így legalább lenne rá "igazi okom", mert egyébként nem tudok ezzel mit kezdeni.
2011. szept. 1. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Emo-s vagy?
2011. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem vagyok EMO-s butaságnak tartom, hogy valaki divatból "utáljon élni" én nem akarok ilyen lenni, de nem tudok mit tenni ellene, bármit is próbálok.
2011. szept. 1. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Sztem azt akarod ,hogy a rossz dolog által (baleset) az ismerőseid észrevegyenek.Én a helyedben keresnék valami jó elfoglaltságot (pl.sport v. kézműves dolgok csinálása),hogy eltereljem a figyelmemet erről a ,,merényletemről'',vagy szerveznék valami baráti/rokoni összejövetelt.
2011. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy észrevegyenek. Utálom, ha rám figyelnek, kikészülök tőle. Egyszerűen okot akarok erre az állapotra...
2011. szept. 1. 17:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Sokféle oka lehet.


1) Mert ha valami rossz történne veled, akkor legalább tudnád, hogy mi a bajod, és azzal fel tudnád venni a harcot. Ez megkönnyebbülés ahhoz képest, hogy homályosan érzed, hogy baj van, de nem tudod, mi az.


Neurotikus emberrel előfordul, hogy rosszul vannak, kedvetlenek és szoronganak, de vészhelyzetben jól érzik magukat. Háborúk idején figyelték meg, hogy légitámadáskor a bunkerekben azok voltak nyugodtak és azok viccelődtek, akik egyébként aggódó típusok voltak.


Szorongó emberekkel előfordul, hogy valami bajt csinálnak csak azért, hogy végre legyen valami konkrét, amitől félhetnek, ne csak megfoghatatlan okokból szorongjanak. Pl. elkövetnek egy kis szabálytalanságot vagy bűncselekményt, amiből semmi hasznuk nincs.


2) Az is lehet, hogy alacsony önbizalom, bűntudat miatt büntetni akarod magad.


3) Vagy azt akarod, hogy mások segítsenek neked, felkeltsd a figyelmüket.


Pszichológushoz kell menni, az eseted nem egyedi, a pszichológusok rengeteg hasonló esettel találkoznak.

2011. szept. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a szüleid figyelmét akarod kivívni vele?

Vagy az is idegesít, ha ők figyelnek?

2011. szept. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nem akarom a szüleim figyelmét felhívni, nagykorú vagyok. Sosem volt olyan kapcsolatom velük, hogy személyes dolgokról beszélgettünk volna, nem is figyelnének fel, bármit csinálok, de előlük inkább rejtegetni akarom ezeket a dolgokat, nem pedig felhívni a figyelmet rá..

Köszönöm egyébként az eddigi válaszokat.

2011. szept. 2. 16:07
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szorongó emberekkel előfordul, hogy valami bajt csinálnak csak azért, hogy végre legyen valami konkrét, amitől félhetnek, ne csak megfoghatatlan okokból szorongjanak. Pl. elkövetnek egy kis szabálytalanságot vagy bűncselekményt, amiből semmi hasznuk nincs. "


régen ilyen voltam, pl megcsináltam olyanokat, hogy leugrottam mozgó vonatról, csak úgy, nem öngyilkossági szándék, csak úgy xD

2011. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
örülök neki... Én ha már kiugrottam volna, akkor nem viccből.. (miért is nem tettem meg)
2011. szept. 3. 23:45
 10/12 anonim ***** válasza:

23:43


Az megint más, azt lehet, hogy azért csináltad, hogy átélj egy kis adrenalin-mámort.

2011. szept. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!