Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet túljutni egy...

Hogyan lehet túljutni egy emléken, ami személyiségtorzulást okozott?

Figyelt kérdés

Próbálom, de az életemben valahogy mindig visszatér ugyanaz a probléma, és mindig ide lyukadok ki, hogy emiatt.

Hiába próbálom megmagyarázni magamnak, hogy nem igaz.


2011. szept. 1. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha az okot leírnád, több segítséget kapnál.
2011. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A regen megtortent esemenyeket elkell fogadnod, s feldolgoznod, es elkell engedned!

Tehat amit irsz, az olyan, mintha becsapni akarnad onmagad, hogy nem igaz, de ezt igy soha nem fogod tudni elengedni.

Tegyuk fel, hogy egy gy.kori serules, rossz emlek. Ebben az esetben elfogadod azt, hogy megtortent, de befolyasolhato voltal, hiszen meg lelkileg nem volt lehetoseged arra, hogy megvedd onmagad, vagy maskeppen csinalj dolgokat, hiszen a szuloknek voltal kiszolgaltatva!

Ma mar felnott vagy, lehetoseged van arra, hogy azok az esemenyek mar ne tortenjenek meg, hiszen megtudod magad vedeni, van tudatod, s eltudod donteni azt, hogy Neked mi felel meg, tehat van valasztasi lehetoseged.

Ez egy hosszadalmas belso munka, amit ellehet egyedul is vegezni, vagyha nem megy, akkor egy szakember segitseget kell kerni!

2011. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kiskoromban beszólt egy rokonom, hogy nem mehetek el hozzá a nagyszüleimmel együtt, mert én mindig menni akarok valahova és nem hagynám őket pihenni. Meg szüleim is mindig ezt éreztették, hogy sok vagyok. De ez egy gyerektől természetes nem, hogy el akar menni ide-oda, kíváncsi a világra? Szóval ilyen élénk voltam, meg tudtam még barátkozni stb.

De ezután a beszólás után, ami már nagyon rég volt, egyre csendesebb és visszahúzódóbb lettem, mert nem akartam a terhükre lenni. Már felnőtt vagyok, és mostanra szinte nincs is személyiségem. Nagyon keveset beszélek, nincsenek barátaim, mert nem tudom, hol van a határ a barátkozás és a tolakodás között, és nem merem másokra tukmálni magam, mert úgy érzem a terhükre lennék és ők sem kedvelnének, ha az igazi énemet mutatnám (ami kiskoromban voltam). De így se kedvelnek, szóval ugyanott vagyok:D

2011. szept. 1. 21:50
 4/6 A kérdező kommentje:
De nem csak egy emlék, amit kitörölhetnék, hanem befolyásolta a mostani személyiségem alapjait. Szóval egy folyamat, ami onnan indult el.
2011. szept. 1. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

mikor megláttam a kérdést nekem is azok a gondolatok jutottak eszembe amit a második írt, igaza van

elnyomni ezeket az érzéseket nem lehet azzal hogy nem gondolsz rá vagy győzkököd magad hogy nem zavar, bármilyen rossz emléked is van gondold végig és békülj meg vele.


én pl sokáig egy rokonommal álmodtam és sokszor felriadtam olyankor, aztán egyszer nem tudatosan félálomban elmondtam hogy mit érzek és akkor tisztára megkönnyebbültem, azóta nem is álmodtam vele.

2011. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos en is ilyen lettem mint Te, de en nem emlekszem konkret dolgokra. Az onbizalmamat viszont anyam bozotvagokessel tarolta le miota csak az eszemet tudom ami ugye mindennek az alapja. Van egy olyan felelmem is hogy eljarni szorakozni meg kesoig ellenni valahol. Ez tudom onnan jott, hogy apam szijjal vert meg ha elcsavarogtam. 40 eves vagyok es se csalad, se partner. Es nem merek eljarni, hogy ismerkedjek. Egyutterzek veled.
2011. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!