Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen személyiségtorzulást...

Milyen személyiségtorzulást okozhat egy feljelentés? Sorolom az enyéimet! Maradandók?

Figyelt kérdés

sosem voltam túl bátor, nagyszájú, magabiztos, kemény gyerek.

de aztán, valahogy, hosszú évek keserves munkájának köszönhetően, a nagyszájún kívül ez lettem.

ezt a bátorságot, magabiztosságot, keménységet arra használtam, hogy másokat inspirálhassak, hogy másokat segíthessek, talpraállíthassak.

történt egy feljelentés egy általam szeretett, mondhatni imádott személytől, már lassan egy éve.

foggal-körömmel küzdöttem ellene, de kezdek visszacsúszni (mi az, hogy kezdek, már visszacsúsztam) arra az állapotra, amikor egy gyáva, mindenkitől félő ember voltam.

sőt, ez talán még rosszabb, mint eddig volt, talán középiskolás koromban voltam ilyen legutóbb.

és nem tudok kiszabadulni ebből.

egy ember és társasága lerombolta azt, amit évek alatt, nagyon nehezen, vért izzadva felépítettem.

és a legszörnyűbb: ők ebből nyereséget szereztek. mintha az, amit tőlem elvettek, magukba építették volna...

én ezt nem bírom tétlenül nézni.

ezt nem érdemlem én sem, és ők sem.

mert hazudtak. hamis vád és hamis tanúzás a bűne/bűnük...

ott tartok, hogy a legvégső megoldást látom, ha értitek, mire gondolok:

először ők, egyesével, aztán én.

ehhez lenne erőm, de arra az évekig tartó újjáépítésre már nem!

ráadásul a családom is rettegésben tartja ez az egész, úgyhogy, szerintem, jobb ennek így véget vetni...


2011. jún. 26. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mégis miféle feljelentés okoz ekkora tragédiát?

Szerintem csak túldramatizálod a dolgot...

Nem birom ezt a nyavajgást, hogy jajj de sokat küzdöttem az önbizalmamért, most meg itt van ez, aki mindent tökre tett, nincs erőm újraépítkezni.

Ember, az életben sosincs megállás, mindig jönnek kihívások, amikkel szembe kell nézni, akadályok, amiken át kell törni.

Az én elmúlt éveim rossz történések tekintetében versenghetnének a legrosszabb évem címért. De ha arra gondolok, hogy mégis túljutottam, nagyjából sikerült megoldanom, ráadásul mennyi jó is történt (amit lehet, hogy nem is értékelünk, nem veszünk észre, mert természetes), akkor azt mondom, csak megerősített - engem is, és azt az embert is, akivé az évek során folyamatosan válok.

2011. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem te vagy, akit az anyukája nem hagy érvényesülni? Mert hasonlóan borzalmasan fogalmazol, mint ő, és a sztorid is hasonlít az övéhez.
2011. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bekoptek, csak ennyi tortent. Hogy hogy kuzdottel, csak Te tudod, lehet hogy az elet nem mindig megy siman, ha nem legalisan intezed? Egyszer elszakad, es ujbol kezded, marmint a buntetes lerovasa utan. Ongyilkossag nem segit.
2011. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!