Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem jutok egyről a kettőre,...

Nem jutok egyről a kettőre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már ötödik éve viszek egy 3 és fél éves képzést, nincs állásom, és a nyelvvizsgákkal sem haladok. Egyszerűen nincsen kedvem tanulni és nem is nagyon tudom, hogy hol szeretnék elhelyezkedni. Itthon se nagyon segítek be a háztartásba, holott régen nem ilyen voltam. Csak a gép előtt ülök és azon álmodozom, hogy merre tovább. Egyszerűen nincsen cél, vagy motiváció az életemben. Levizsgáztam angol nyelvből, nem használtam már rég, így a tudásom passzívvá vált, mint én magam és most fogalmam sincsen hogyan tanuljak meg újra angolul és még egy másik nyelvizsgát is hogyan szerezzek meg. Az óráimat nem látogatom a főiskolán, mert nem akarok 2 és fél órákat utazgatni egy -egy másfél óra miatt.


Mi az istent csináljak? lőjem magam fejbe?


2011. szept. 6. 11:36
 1/5 A kérdező kommentje:
egyszerűen nem tudom, hogyan építsem fel a tanulnivalókat, hogy se ne fussak ki az időből vizsgaidőszakban és egyről a kettőre menjek.
2011. szept. 6. 11:38
 2/5 A kérdező kommentje:
hiányzik a középiskolai rendszeresség. Ez a baj, hogy ott nagyon szigorúan fognak érettségi után, meg a nagy életbe kerülsz be, ahova mindennek neked kell utánajárnod és elveszel, ha téves infót kapsz, vagy nem tájékozódsz eléggé. és mindent magadnak kell megszervezned.
2011. szept. 6. 11:39
 3/5 anonim válasza:
100%

Először is nyugodj meg! Aztán gondold át ( akár írd is le ), hogy mik azok a dolgok amiket az életedben el szeretnél érni, legyen az bármi, Család, Zenéből megélni, Saját ház akármi, ami boldoggá tesz. Ha ez megvan gondold át mi az amit szívesen csinálsz, ami leköt, játék, olvasás, írás, mosogatás akármi, ha ezeket letisztáztad magadban kezdj el gondolkodni, hogy mit és hogyan akarsz összekötni, valóra váltani. Nem kell aggódni, szinte senki nem tudja, hogy mit tegyen ebben a szituban, de ha nem sieted el a dolgokat, és türelmesen állsz neki, nem lehet baj, csak ne feledd, ahhoz, hogy bármit elérj, csak te vagy az aki tehet érte.


Hajrá

2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami olyasmit kellene csinálnod, ami viszonylag gyorsan eredményt hoz. Ez megnövelné az önbizalmadat. Egyidejűleg segítene beosztani az idődet.


"Levizsgáztam angol nyelvből, nem használtam már rég, így a tudásom passzívvá vált, mint én magam és most fogalmam sincsen hogyan tanuljak meg újra angolul"


Ha már egyszer tudtál, akkor a tudást felfrissíteni néhány hét.


"Az óráimat nem látogatom a főiskolán, mert nem akarok 2 és fél órákat utazgatni egy -egy másfél óra miatt."


Ezt nem értem teljesen. Ha pl. 1,5 órát vagy benn és utána 2,5-t utazol haza, akkor ebben a 2,5 órában pl. megtanulhatod az óra anyagát, így nem vizsgaidőszakban kell görcsölnöd.


Vagy tanulhatsz nyelvet. Pl. hallgathatsz utazás közben angol podcasteket, vagy vihetsz magaddal az útra egy laptopot/pda-t, amiben nyelvtanuló program (pl. anki) fut.


Volt egy időszakom, amikor napi 6 órát ingáztam munkába, és annyit olvastam abban az időben, mint soha előbb vagy később, mert utazás közben csak erre volt mód. Néha nosztalgiával gondolok erre az időszakra, milyen egyszerű volt az életem :)))


Gondolom, az iskola végén kell írnod valami szakdoga-féleséget vagy beszámolót. Annak is nekikezdhetnél, gondolkozhatnál, milyen téma lenne jó.


Valami olyasmit kellene csinálnod, hogy minden napra kitűzni egy célt, kezdetben nagyon kicsiket. Ha egy kicsit is kiragadtad magad a teljes passzivitásból, akkor már könnyű feljebb jutni. Szintén nagyon fontos dolog a testmozgás. Egy reggeli torna, reggeli fürdő, elég napfény stb. csodákra képes.


Az iskolátokban biztosan vannak pszichológusok, akik pont olyan kérdésekre szakosodtak, mint ami a te problémád. Beszélj vele, ahogy beszélhetsz más pszichológussal is.


A szüleidnek sem ártana elmondanod, hogy nem lusta vagy, hanem rosszul érzed magad.

2011. szept. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

11:38


A legjobb módszer erre: hazafelé utazás közben (ami ugye 2 óra, mint írod), átismételni az órán elhangzottakat. És minden nap tanulni.


11:39

Ezt jól látod, felismerted a problémádat.


Nem mindenki viszonyul egyformán ehhez a témához. Van, aki azt utálja, ha napirendeket, időbeosztásokat írnak neki elő, van viszont, akit a strukturálatlanság zavar. Ezért lenne fontos, hogy kapcsolatot tarts valakikkel, akik strukturálják az idődet. Ezért kellene bejárni órára, ezért kellene iskolapszichológus, ezért kellene szakdolgozatot írni (ha van nálatok ilyen) és ennek érdekében rendszeresen konzultálni a témavezetőddel stb. stb. stb.

2011. szept. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!