Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem jutok semmiben sem...

Miért nem jutok semmiben sem egyről a kettőre?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy mit is akarok kezdeni az életemmel. Nincs semmi célom, és ha töröm rajta magam, hogy azért mégis kéne valamilyen irányba elindulni, akkor is csak ledermedek, és elakadnak a gondolataim már az elején. A melómat is csak úgy csinálom, de nincs vele semmi különösebb célom. A lelkesedésem meg igen negatív a meló téren. Nem is szeretem igazán a szakmám. Teljesen zsákutcában érzem magam.
2010. máj. 23. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, és mi a szakmád, ha megkérdezhetem? Szerintem arról lehet szó, hogy nem vagy elég motivált arra, hogy hajts és jobb legyél, ebben a rosszul megválasztott szakma és/vagy a rosszul megválasztott környezet (emberek is) befolyásolnak.
2010. máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem meg konkrétan depressziós vagy....
2010. máj. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már 30 vagyok, és autókat szerelek.
2010. máj. 24. 09:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Dögölj meg... én is autót akarok szerelni :D:D:D Pedig mérnöknek tanulok...


22/f

2010. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor tanulj annyit, hogy legalább egy újabb bunkó fönök lehess, mert ha a fizikai részét akarod csinálni egy szervizben, akkor szanatóriumban végzed.


A legtöbb autószerelő idős korára egy idegroncs lesz.

Még meggondolhatod. Én szóltam!

2010. máj. 25. 18:24
 6/12 anonim ***** válasza:

"Nincs semmi célom"


Ha nincs célod, akkor az egyről kettőre jutás sem probléma számodra (nincs "kettő", amire "jutni" akarsz).


Én a helyedben nem feszélyezném magam túlzottan emiatt. A legtöbb ember elvan célok nélkül. Nekem pl. abszolúte semmi célom nincs, ezért nem izgat, hogy még mindig nem értem el, jaj, csak ezt meg azt bárcsak elérném. Nem, nem kell feltétlenül ilyesmi.


A céltalanság szerintem szabadság, azt jelenti, hogy az ember tudja élvezni azt, ami itt és most van, és nem izgatja magát elvont hülyeségekkel. Szerintem a legtöbb embernek jót tenne, ha nem mindenféle hülye "célok" rabszolgája lenne. Szerintem ezt érdemes megfontolnod.

2010. máj. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tegnap 18:24


A munka mindenkin nyomot hagy. De a legtöbb ember kénytelen valamit dolgozni. Amúgy az is nyomot hagy az emberen, ha örökölt egy nagy vagyont és nem kell dolgoznia.


Az autószerelő idegroncs lesz, mondod te. A programozó vagy a menedzser meg kétszer akkora idegroncs lesz, a tanárról nem is beszélve. Az orvosok gyakran kiégett alkoholistaként végzik. A rendőr személyisége is igencsak deformálódik, a vasutasé vagy a kamionosé szintén. Hirtelen nem tudok olyan szakmát mondani, ami nem okozna ilyen vagy olyan változásokat az emberben.

2010. máj. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

04:23


Van igazság benne.

2010. máj. 26. 08:23
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel a mai szerelő szakmával, hogy fizikailag is, és idegileg is megöli az embert. A mellette lévő mindennapi mérgező anyagok hatásáról nem is beszélve.

Lassan elfelejtem, hogy milyen a tiszta levegő. Ezt a szervezetemen is érzem, mert nagyon lassan regenerálodok.

Szinte minden nap van valami gyötrelmes munka, mert ezeket a kocsikat úgy tervezik meg, hogy arra nem gondolnak, hogy egyszer valakinek javítania is kell ezeket. Az ember keze egy görcsgubó lesz ezektől az órákon taró természetellenes kéztartásoktól.


Mindegy. Aki nem csinálja nem is értheti.

Sajnos az utcai autóknál nem úgy működnek a dolgok mint,pl: a F1-ben.

2010. máj. 26. 08:32
 10/12 anonim ***** válasza:

ma 08:32


Én teljesen megértem, csak éppen az irodai adminisztráción kívül nem tudsz még egy munkát mondani, ami nem venné igénybe a szervezetet. Aki pl. építkezésen dolgozik, az az időjárásnak van kitéve és a térde is gyorsan tropára megy. A gyári munka kétféle: van, ahol ugyanúgy belélegez mindenfélét, vagy te, meg vannak a tiszta gyárak, ahol viszont az immunrendszer megy tropára. Szóval nem tudom, mi lenne az a munka, ami nem árt a szervezetnek. A munka káros az egészségre, ezt jobb, ha leszögezzük. Amúgy az irodai munkát sem bírja mindenki, van pl., akinek hasogató fejfájása támad a monitorbámulástól.

2010. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!