Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önmagunk elfogadása. Hogyan...

Önmagunk elfogadása. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Néha elégedett vagyok a külsőmmel, néha a pokolba kívánom a létezésemet a kinézetem miatt. Hogyan lehet egy tartósan pozitív énkép állapotát fenntartani? Az lehetéges, hogy valaki szép, de ő magát egyáltalán nem tartja annak?

Nagyon fontos kérdések számomra, mert napjaimat nagyon meghatározza az aktuális énképem.


2009. ápr. 21. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

nem vagy egyedül ezzel, nekem is nagyon negatív az énképem, mondjuk én tényleg nagyon csúnya voltma gimiben (azóta javult a helyzet)

Próbáld ki magad! Csípd ki magad, öltözz kissé kihívó ruciba, de ne hasznáéj túl sok sminket (persze, ha lány vagy), és figyeld a reakciókat. Ha van párod, figyeld az ő reakcióit is, aztán ha sétáltok figyeld mindenkiét (együtt kifejezetten pozitív élmény, mikor rádkacsint valaki, és a párod még utána is ordít :D) És ezt mindennap játszd el, mikor "bal lábbal keltél", hidd el nagyon sokat segít

2009. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy pécsi fiú vagyok egyébként. :) Szóval a smink az dobós :)

Te honnan gondolod, hogy gimiben kifejezetten csúnya voltál?

2009. ápr. 21. 10:43
 3/4 anonim válasza:
Szerintem csak úgy tudsz tartós pozitív állapotoit fenn tartani, ha teszel érte :) pl nem tetszik a testalkatod mert izmosabb akarsz lenni. Tessék sportolni, vagy edzeni.Vagy nem tetszik a hajad... növeszd meg, vágasd le...változtass magadon addig, amíg nem tetszik. Vagy biztos van egy kialakult képed, hogy miylen akarsz és miylen nem akarsz lenni. Amúgy igen, vanm yolan hogy valaki szép és nem tartja magát annak. De ez csak önbizalomhiány kérdése, és azon kell változtatni, erősíteni.
2009. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok. Látni kellett volna engem, szerintem bárki rám nézett, annak soha nem lett többé negatív énképe saját magáról. Inkább néztem ki fiúnak, mint lánynak arc alapján. Kerek fej, rövid barna, kócos haj, fogszabályzó, vörös, táskás szemek, iszonyat nagy gennyes pattanások, és emellé egy genetikeilag örökölt bazi nagy krumpli orr.

Na ez voltam én...

Ha nem így nézel ki, csak szép lehetsz :D

Bocs a lány feltételezésért, hogy is mondjam, az volt bennem, hogy ez a probléma 95%-ban lányokkal fordul elő :D

2009. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!