Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó rémálmaim vannak, mi...

Állandó rémálmaim vannak, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Közel 3 éve rémálmok gyötörnek. (heti4-5-6alkalom) Gyakran szorongok, nem merek elaludni. Állandóan meggyilkolnak, üldöznek, brutálisan bántanak, elég színes módszerekkel... annyira átélem, hogy zavartan ébredek. Emiatt kialakult bennem a félelemérzet. Teljesen normális ember vagyok, nagyon szociális típus, barátokkal, szép családdal, gyönyörű gyermekkorom volt, sosem bántottak, boldog vagyok. Ha "jót" álmodok, arra sosem emlékszem, ezeket a rossz álmokat mind-mind mai napig fel tudom idézni, iszonyatosan zavarnak, gyakran fejfájással, gyomor ideggel, leizzadva ébredek.

22/N


2011. szept. 7. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
nem nézel esetleg hasonló témájú filmeket? vagy olvasol ilyen könyveket?
2011. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mivel nő vagy, nőies példát írok!

Te azt állítod, hogy a húslevest a nagykönyv szerinti anyagokból ki-grammozva, rendkívül tiszta körülmények között, steril villanytűzhelyen főzöd a meghatározott ideig, és ennek ellenére a végeredmény, heti öt hat alkalommal egy rémes, zavaros, ehetetlen szutyok lesz. És most azt kérdezed, tőlünk, hogy hogyan lehetséges ez? Nos erre te azt válaszolnád, hogy ez csak úgy lehetséges, hogy valamelyik jelzője a kérést írónak nem valódi. Máskülönben nem fordulhatna elő.

Nos, mi innen nem tudjuk eldönteni, hogy melyik állításod a valótlan. Ezt neked kell jobban megvizsgálnod, és módosítanod rajta. És akkor megszünik a panasz oka is. Ha nem találsz ilyen okot magad, akkor mondd el a panaszod a háziorvosodnak. Hidd el, nem nevet majd ki, hanem elküld szakvizsgálatra. Általában elsőnek vér, vizelet, UH, majd ha valóban minden negatív, akkor neurológiai vizsgálatra. És annak örülj, ha megtalálják az okot. Vagy méginkább annak, ha te magad rájössz, hogy a cigaretta, az ital, a túlzott táplálkozás, szal ilyen egyszerű dolog miatt fordul elő. Valami bántja a tudatalattidat. Valami, amit magad sem ismersz el, vagy be. És csak eztán jöhet valami kimutatható tünet.

2011. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

:)

Kifejezetten jól érzem magam a bőrömben, jó körülményeim vannak, mindenben támogatnak a szüleim, jogi egyetemen tanulok, hamarosan diplomázok. Sajnos nem tudom, miért vannak ezek az álmok. (Van egy immunbetegségem, de nagyon jól viselem, és abszolút nem látszik rajtam.) Sok barátom van, boldog párkapcsolatban élek. Pontosan ezért tettem fel a kérdést, mert nem találok rá magyarázatot, nem illik bele a képbe. Letisztult és józan gondolkodású embernek tartom magam.

Mégis drámákat álmodok, melyek mindig tragikusan végződnek, ezt a tragédiát pedig én szenvedem el. Eleinte nem foglalkoztam velük, de már megterhel... emiatt kezdenek kialakulni bennem félelmek.

2011. szept. 7. 22:36
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, egészségesen élek, és csak alkalmanként iszom egy pohár bort. Bárki, aki tud segítsen. Nem akarok pszichiáterhez menni, mert úgy gondolom a nyakamba varrnának vmi elmezavart. És biztos vagyok benne, hogy nincsen ilyen kaliberű problémám.
2011. szept. 7. 22:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én hapsi vagyok, hasonló adottságokkal. Sokkal inkább vannak kellemes, kimondottan kellemes álmaim, mint rémálmaim. Tudok szállni is. Ez a csúcs. Rémálmom csak olyasmi volt, hogy valamiért nem tudok a fénybe nézni, vagy nem tudok elfutni, ha kéne. De ezt a kétfélét sose tudtam azonosítani, hogy mikor, és mitől. Amikor szállni tudok ( nem repülni), akkor kifelyezett jó időszakom van valóságban is. Ezért nem értem a folyamatos rémálmokat.

Egy ismerősömnél Frontin szedése okozott véres rémálmokat. Van esetleg valami szer, amit folyamatosan szedsz? ( pl: antibébi tabletta? esetleg más tipusu kellene, vagy semmisem?) Már kiváncsi vagyok.

2011. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom nem gyógyszertől származik - hiszen 3 éve tart - és ez idő különböző gyógyszereket szedtem.

Van kivel beszélnem erről, nagyon jól ismernek azok az emberek akikkel megosztom, és ők sem értik. Ezért tettem fel itt a kérdést.


(Nagyon racionális embernek tartom magam. Igen, olvasok krimiket, és nézek bűnügyi témájú filmeket... de nem szerettem volna ebből kiindulni, mert úgy gondolom ez nem indíték a rémálmaimra, ahol kívülállóként látom, hogy áldozattá válok.)

2011. szept. 7. 23:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért ha rájössz valamire, írd meg nekünk is légyszi. Ugyanis eddig meggyőződésem volt, hogy az álmok összefüggenek az eletmóddal, életvitellel. Ha nem is konkrétan. De te ezt megcáfolni látszol. Kívánom, hogy így legyen.

2011. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Éppen ez érdekelne. Mit gondoltok, lehet ennek bármilyen genetikai oka? Olyan butaságnak érzem... Nem hiszek a szellemekben sem, de már erre is gondoltam, hogy valami megszállt. Tudom röhejesen hangzik...
2011. szept. 7. 23:26
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Próbáld ki a Killing, beating, chase, escape szavakat vagy bármit amit álmodtál.


Ha egyetemre jársz akkor elvileg beszélsz angolul. Ajánlom neked ezt az oldalt. Nem okkult szempontból közelíti meg az álmokat, hanem pszichológiaiból. Szerintem érdemes elolvasni, hogy mit jelentenek az álmaid, mert lehet, hogy olyan összefüggésekre mutat rá, amire magadtól nem is gondolnál.

2011. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2011. szept. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!