Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elalvás könnyebben hogyan?

Elalvás könnyebben hogyan?

Figyelt kérdés
Optimális esetben is több, mint fél óra kell az elalváshoz, kisebb zajok (neszezés) esetén pedig abszolút nem tudok elaludni. Nem riadok fel könnyen, de utána sem tudok visszaaludni. Évek óta így van. Help me?!
2011. szept. 20. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz gyógynövény alapú nyugtatókkal, vagy lefekvés előtt igyál levendula teát.
2011. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Javaslom a füldugót, anélkül pl. panelban nem lehet létezni...
2011. szept. 21. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja meg van Rossmannban meg ilyen helyeken a nyugtató tea feliratú teakeverék, macskagyökér van benne, citromfű meg nem tudom mi, az is elég jó.
2011. szept. 21. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én relaxációs technikával el tudok aludni bárhol, bármikor. Aludtam már szuper jókat sátorban motoros fesztiválon két szinpad meg motorbőgés között :)


Pl. számolj vissza 10 től úgy, hogy minden számnál veszel egy mély lélegzetet, és mikor kifújod, vizualizáld, hogy egyre mélyebbre süppedsz az ágyban. Ha elértél nulláig, akkor pedig kezdd el végtagonként elképzelni, és ismételgetni magadban, hogy mindkét lábam elnehezedik. Mindkét lábam nehéz. Mindkét lában ellazultan pihen. Aztán a kezek, a váll, a nyak, a homlok, a hát. Mire eleget ismételgeted már alszol is.

ÉS közben figyelj a lassú légzésre, figyeld a lélegzetvételeidet.

2011. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A füldugó nem segít, sőt, el kezd tőle zsírt 'hányni' a fülem, a teakeveréket meg a relaxációt kipróbálom. Amúgy pl. rádióhallgatás az segít valamennyit, de fülhallgatóval érdekes aludni. :)
2011. szept. 22. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:

"Elalvás könnyebben hogyan?"


Hideg fürdő elalvás előtt. Mások a forró fürdőre esküsznek. Vigyázz, hogy ne aludj el a kádban.


A másik, hogy fáradtan kell ágyba menni. Ha este nem vagy fáradt, akkor nyilvánvalóan nem sportolsz, és akkor ezen változtatni kell, vagy a munkád túl laza, akkor pedig feltehető a kérdés, hogy teljesen kihasználod-e a képességeidet (nemcsak munkára gondolok, hanem művelődésre, hobbykra is).


A füldugót meg lehet tanulni használni úgy, hogy ne legyen kényelmetlen, és meg lehet szokni. A füldugótól akkora "csend" lesz, ami engem pl. még akkor is álmosít, amikor nem akarok aludni.


Az is segít, ha a szobában minél sötétebb van, és hűvös van. Szellőztess, mostanában jó hűvös van már éjjel.


Az alvás előtti 1-2 órában már ne nézz tévét. Lehetőleg ne is internetezz. A legjobb olvasni, mégpedig szépirodalmat, nem non-fictiont. (Mondjuk ennek veszélye, hogy esetleg túl izgalmas részhez érkezel)


További fontos dolog, hogy ne gondolkodj, miután lefeküdtél. Ha mégis gondolkozol, akkor semmiképpen se önmagadról a saját életedről vagy munkával kapcsolatos dolgokról. Célszerű inkább fantáziálni.

2011. szept. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-26 01:36


Ez végre jó tanács :-)


Én nem erőltetném még a nyugtató hatású teákat sem, egy idő után immunis leszel rá, vagy rászoksz. Ezek csak kivételes esetekben szabad használni.

A gyógyszer is csak egy ideig jó aztán ahhoz is hozzászoksz vagy rászoksz.

Mozogni kell, éljél. Legyen esemény dús napod. Próbálj ki új különleges ételeket. A nagyon régi magyar konyha pl tele van gyógynövényekkel (nem, nem kolbászos paprikás zsíros) fűszeres ízletes egészséges változatos.

válassz magadnak egy sportot, ha szeretsz ugrálni erobik, ha nem akkor jóga pilátesz, itt új barátokat is szerezhetsz, én futni szeretek.

Választhatsz magadnak hobbit is. Én rajzolni szeretek és nagyon eltudok merülni ha egyszer rá veszem magamat hogy csináljam és jól el is fáradok benne.

2011. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ebben a videóban benne van a válasz a kérdésedre!

http://www.youtube.com/watch?v=xIEmYe5XdN4

2011. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!