Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy könnyebben...

Mit csináljak, hogy könnyebben elaludjak?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tudok elaludni, van amikor egész éjszaka fent vagyok, annyira nem tudok aludni.

Altatókat ne írjatok, mert nem veszek be.

Esetleg valami gondolati dolgot, mint pl. a számolás.


Köszönöm a válaszokat előre is.


2010. júl. 6. 18:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még lehet pózokat is írni, hogyan könnyebb elaludni, háton vagy hason, felhúzott lábbal, stb.
2010. júl. 6. 18:38
 2/14 anonim ***** válasza:
Kelj korábban fel, akkor is ha nem muszáj, fáradtabb leszel este. Napközben meg "fáradj el", szóval ne lustizz sokat. :) Megpróbálhatnál meditálni is, hogy le tudj menni alfába, onnan könnyebb már, de ezt idő megtanulni.
2010. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tanácsokhoz ismerni kellene -legalább nagy vonalakban- az életmódododat, korodat, munkádat stb.
2010. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
életmódon nem tudom, mit értesz, 17 éves lány vagyok, tanuló
2010. júl. 6. 18:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Szija!

Tényleg jó ötlet, fáradj el napközben! Kelj korán, menj segíts házimunkában, menj el barátokkal sétálni! Fáradj el nap végére, és akkor lehet ki tudod majd magad aludni!

Nekem ez vált be, ugyanúgy vagyok ahogy te. :D

2010. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, köszi a válaszokat, jöhetnek még:D
2010. júl. 6. 18:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Életmódon azt értettem, hogy mennyire mozgalmas életet élsz. Pl. sportolsz-e rendszeresen, végzel-e fizikai jellegű munkát, mivel közlekedsz (nem mindegy, hogy busszal vagy bicajjal).


Járj el úszni, ne csak napozni a strandra. Kocogj vagy fuss naponta -estefele, amikor már nincs olyan hőség. Segíts anyukádnak, nagyszülőknek a háztartásban, biztos örülnének, főleg, ha ők dolgoznak.

2010. júl. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én minden nap kb 4 órát alszom, másnap nem tudok koncentrálni, minden bajom van, és gyakorlatilag keringek egész nap ... ha bealszom (mert van mikor már az ájulás környékez a fáradtságtól) akk felkelek, este megint szenvedke, és kezdődik előröl..:S
2010. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem folyton jár az agyad valamin és rágódsz, emiatt egyszerűen nem tudsz elaludni. Én is nehezen alszom el olykor, de egyszerűen nem gondolok semmire, ki üresítem a fejem és észre sem veszem már el is aludtam.
2010. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Az uccsó válaszolóval nagyon egyet értek, sokszor nekem is jár az agyam este, és emiatt nehezen alszom el.

Viszont ilyen nem szokott előfordulni, amikor nagyon fáradt vagyok. Szóval szívesen javaslok rendszeres mozgást, menj el biciklizni, futni, sétálni, vagy segíts otthon, akármi. Ha sok felesleges energiád van, használd ki. :-)

2010. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!