Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tortenik egy pszichiatriai...

Mi tortenik egy pszichiatriai vizsgalat soran? Miket kerdeznek? Vagy nekem miket kell elmondanom az elejen?

Figyelt kérdés

Egy ideje szorongasos, depresszios tuneteim vannak (testi tunetek) es kertem egy idopontot egy pszichiatertol maganranedelesre.

Hogy tortenik a rendeles? Miket kell elmondanom? Mondjam el, hogy szerintem ez es ez a bajom? Vagy majd a pszichiater fog egybol kerdeseket feltenni?

Igazabol gyogyszeres kezelest szeretnek (tudom, sokan nem szeretik, mert letompit, meg ra lehet szokni, de en ugy hiszem, hogy szuksegem van ra, hogy megszuntesse a fizikai tuneteimet), tobb alkalmas beszelgetos, pszichoterapias kezelest viszont anyagi okokbol es idohiany miatt nem... kerhetem, hogy legyen igy, vagy a pszichiater fogja ezt eldonteni?


Koszonom elore is!


2011. szept. 20. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7%

hatnak, átmeneti javulást(bár ez igen látszólagos)hoznak

de úgy, mint az alkohol! az is hat! és átmenetileg nincs gondja az embernek tralala ...

...azután, ha elmúlik a hatása erősebben jön a gond,

hiszen akkulmulálódott

- a gyógyszer is pont így működik

sajnos kábítószer-szerű és függőséget okoz

és egyre erősebb kell

zombivá tesz

(és közben az áldozata nem tud róla -csak a környezete!)

2011. szept. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Tenyleg ennyire veszelyesek lennenek a gyogyszerek?


De nem lehet, hogy depresszio, vagy szorongas eseten tortennek biokemiai valtozasok is az agy megfelelo teruletein, amit bizonyos esetekben lehet, hogy a gyogyszerek tudnak helyrebillenteni?


En azt hiszem nagyjabol ismerem magam, tudom, hogy mikrol gondolkoztam rosszul, mik azok a berogzult negativ gondolatok, amik eddig hatraltattak es mostanra nagyon felgyulemlettek es akadalyoznak... ugy gondolom, ha a zavaro fizikai tuneteket megszunteti a gyogyszer, onnantol kezdve mar csak rajtam all a valtoztatas!

En sem marekszamra akarom szedni ezeket es tartok is tulok, mert tenyleg sok rosszat lehet hallani roluk, de abban remenykedem, hogy ha egy rovid ideig szedem oket, eltunnek a testi tunetek es tudok valtoztatni azokon a dolgokon, amiket eddig elhibaztam!

2011. szept. 21. 11:27
 13/17 anonim ***** válasza:
11%
Végülis a hangulatjavítókat, meg nyugtatókat lehet helyettesíteni gyógyteákkal, vitaminokkal meg ilyesmikkel...
2011. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ja, igen, azt is elfelejtettem hozzatenni, hogy rengeteg ilyen gyogynevanyalapu keszitemenyt (teakat, bogyokat, tablettakat, pirulakat, cseppeket) kiprobaltam, de meg mindig vannak tuneteim!
2011. szept. 21. 14:21
 15/17 anonim ***** válasza:

"depresszio, vagy szorongas eseten tortennek biokemiai valtozasok is az agy megfelelo teruletein"

Kérdező: Térdenállva könyörgöm.

1.ok--> 2.okozat

2.szellemi,lelki trauma->pszichoszom.tünetek "a biokémia"


lefojtod(mintha egy dorongggal fejbevágnád magad) a 2. fiziki tünetet

ATTÓL AZ 1. TRAUMA MEGMARAD!!!!!

2011. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
34%

nna véletlen elment, olyan ideges lettem, Kérdző!

javítás:

1.ok---------------------> 2.okozat

1.szellemi,lelki trauma-->2.pszichoszom.tünetek "a biokémia"


lefojtod(mintha egy dorongggal fejbevágnád magad) a 2. fizikai tünetet

ATTÓL AZ 1. TRAUMA MEGMARAD!!!!!


és bosszúból, hogy nem "engedték" pusztítani a testeden

(mert a traumák ilyenek) mérgükben ERŐSEBBEN PUSZTÍTANAK


és kezdődik előlről az ördögi kör - akár a végső elhülyülésig


az orvos - ha azt mondod, nem szeretnél gyógyszert - megpróbálja anélkül..csak sajnos sokan kábszerért mennek, és csalódottak, ha nem kapnak...


aki mentálisan épen születettt( más a veleszületett baj)

ott meg lehet találni, ki lehet oldani a traumát


erre szolgáltak az összes világvallás által ismert lelkigyakorlatok - amik persze a materialista orvoslás által nem igazán elfogadottak

pl.zenmeditáció -

de azok, akik nem röhögik ki, akik hajlandók odafigyelni ezekre, azok az orvosok is csak ámulnak: valóban el tudják mulasztani a "biokémiai "rendellenességet

*

2011. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező; remélem az utolsó két válaszra nem hallgattál, saját magad épsége miatt. :(
2021. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!