Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki borderline...

Lehet valaki borderline személyiségzavaros mániás depresszióval?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos járhat együtt a két betegség.( Bár külön -külön is épp elég szörnyűek.)
2009. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, bár már eleve nehéz meghúzni a határt a két betegség között.
2009. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelni sem tudom, milyen lehet, de nem irigyelném az illetőt:O
2009. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Sajnos nállam megálapitották ezt e betegséget és már társult hozzá a mániás azaz(bipoláris depresszió) én saját magamtól félek és nem látok rá gyógymódot mert nem szeretném szedni a gyógyszereket mert mindegyiknek van mellék hatása és mikor vissza megyek az ideggondozóba mindig mást irnak fel mint 1 próbababának és én amúgy se szeretnék gyógyszereken élni!Nem igazán látok javulást de jó lenne ha nem fájna a lelkem mert akkor nem bántanám magam jó lenne a segitség!
2010. ápr. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

huhh, gyerekem,

a borderline legfőbb tünete a mániás depresszió, a bipoláris zavar!!!

2010. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kleincsillag válasza:

Igen.

Én is ez ellen küzdök...elég sűrűn jár együtt a két betegség sajnos...

2010. szept. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Már sajnos megállapítást nyert nálam hogy a két betegség együtt jár. Be is utaltak a kórházba gyógyszerbeállítás miatt, de szerintem ott se sokat fog javulni a helyzet! Marad a fájdalom meg a szenvedés mert a társadalom kitaszítja az ilyen embereket akik ebben szenvednek mert nem értik és nem is akarják se érteni se elfogadni ezt a betegséget! És az is most derült ki hogy ez nálam vele született betegség! Köszönöm a válaszokat, ha tudtok valami segítségeket nagyon meg köszönném! további sok sikert a ezzel a betegséggel küzdőknek!
2010. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Például én összehoztam és kombináltam egy kis pánikbetegséggel és agorafóbiával.


DE!

Mániás depi már pipálva (nem engedem magam mélyre csúszni, így nincs hullámhegy sem - meg lehet tanulni, bár nem egyszerű és kell hozzá egy gyógyszerrel elért stabil kiindulóállapot)

Pánikbetegséget is pipáltam. Légzéstechnikával tudom uralni a tüneteket. A pánikrohamok megszűnésével az agorafóbiám is enyhült. Bizonyos helyzeteket ugyan utálok, de képes vagyok elviselni.

A borderen még dolgozom. Az mégiscsak a személyiség része, kicsit nehézkes változtatni. De alakítható, előbb utóbb normális leszek.

Csak attól félek, akkor nagyon fogom untatni magam :)

2012. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!