Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez személyiségzavar?

Ez személyiségzavar?

Figyelt kérdés
nagyon hamar változik a hangulatom. egyik pillanatban én vagyok a legboldogabb ember a világon,mindent szépnek látok,a másikban pedig olyan pesszimista,undok és kibírhatatlan p*icsa leszek,hogy nem lehet elviselni. szeretem manipulálni a környezetem,és feldühít ha valaki nem úgy engedelmeskedik ahogy én akarom. ilyenkor megharagszok,és rengeteg ideig nem szólok hozzá,átnézek rajta. van amikor azt szeretném,ha aranyosnak látnának a többiek,máskor pedig azt,hogy inkább veszélyesnek. Normális válaszokat kérek,köszönöm.
2011. okt. 1. 11:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja,és sokan felszínesnek,tartanak,de én nem vagyok az,csak inkább nem mutatom ki mit érzek,játszom azt,hogy nekem mindenmindegy,hogy leszarok mindent...
2011. okt. 1. 11:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez az. Kerj segitseget dokitol, ha nem akarsz egyedul megoregedni.
2011. okt. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Ugyis lehet mondani, hogy személyiségzavarod van. Inkàbb valami nyomja a lelkedet, nem vagy kibékülve önmagaddal sem.
2011. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Inkább csak gyerekesség, jó esetben kinövöd.
2011. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt nyilván csak pszichológus vagy pszichiáter tudná megmondani több konzultáció után kereken, de eléggé cyclotymianak tűnik ebből.
2011. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vagy önuralom hiánya. Majd megtanulod.

Az orvosi párját úgy hívják, hogy mániás-depresszió. De nálad biztosan nincs ez.

Mielőtt duzzognál, számolj tízig. Tényleg használ.

2011. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

hát ezt énis írhattam volna mondjuk azért ennyire nem nehéz az én esetem. A korodat nem írtad le de mindenkinél egy bizonyos korban kifejlődik vagyis önmagára talál és kialakul egy sajátos természet. Körübelül 18 éves korodtol egybe jobban magadra fogsz találni. Viszont lehet hogy valami áll a hátterében, pl: családi problémák, régóta elfolytott titok, csalódások.. stb

én azt tanácsolo próbáld meg visszafolytani a dühödet mikor rád jön, tudom hogy nagyon nehéz sőt szinte lehetetlen de ha valakirre mérges vagy inkább hagyd ott megjegyzések nélkül és akkor menj vissza ha megnyugodtál nálam ez használ. Sok szerencsét!

2011. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát 22 éves vagyok nem hiszem,hogy gyerekesség :S
2011. okt. 1. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez sok mindentől függ... az a kérdés, hogy okkal csinálod-e ezeket a dolgokat, pl. ha valaki feldühít, vagy olyan témára terelődik a szó, akkor akarod, hogy veszélyesnek lássanak, vagy csak teljesen minden ok nélkül? Hozzáfűzöm, hogy lehetnek tudatalatti dolgok is, pl. tudat alatt érzékenyen érint a téma és ezért reagálsz hevesen, stb. Vagy csak bizonyos emberekkel vagy így? Szerintem tisztázd le magadban egy-egy ilyen hangulatváltozáskor, hogy minek hatására változtál, milyen irányba és gondolkodj, hogy mi lehet az oka, próbáld rendbe tenni magad belülről. Egyébként szerintem ez nem személyiségzavar, annak sokkal komolyabb tünetei is vannak, maximum kezdődő. De ezt is te tudod, hogy mióta áll fenn ez. Gondolkodj el, hogy mindig ilyen volt? Ha nem, akkor mikortól? Amúgy én inkább azt mondanám, hogy lázadó személyiséged van, meg uralkodó típus vagy.
2011. okt. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy azt mondom amit mondok, nem bántásnak szánom, de ami egy fiatalabbnál gyerekesség, az ebben a korban rossz természet. Ez is jobb, mintha betegség lenne. A"12:02"-nek elég jó gondolatai vannak, érdemes neked is elgondolkodni ezen. Az már fél siker, hogy így tudod kívülről látni magad, a hibád. "Dolgozz" rajta tovább amíg nem késő és magányos maradsz , amint azt valaki már írta.
2011. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!