Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihològus mit csin...

A pszihològus mit csinàl? Attòl hogy kideriti a problèma okàt nekem mivel lesz jobb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 22:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Semmit. Én voltam. Mindig csak mindennapi dolgokra kérdezett rá,én meg untam. Ha akarok, ilyenről beszélek anyámmal is.
2011. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehet neked kellett volna arról beszélni, ami fontos számodra? Hmm?:)
2011. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
En is most keszulok a nagy "utazasra" es en is rettegek a szembesitestol. Meg tudlak erteni. Legalabb nem vagyok egyedul!
2011. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagy kètelyeim vannak.ô kèrdez èn vàlaszolok,ezzel mivel lesz nekem jobb?
2011. okt. 7. 09:20
 15/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nem kedves kérdező. Nem ő kérdez és te válaszolsz! Te vagy, aki viszed a problémádat és szerződni fogtok valamire, hogy azon dolgoztok! Te vagy, aki beszélsz, a pszichológus reflektál, értelmez. Ezek a verbális terápiák. Érzésekkel, érzelmekkel dolgoztok majd, hogy te mit minek élsz meg. De te vagy az aktív fél, nem a pszichológus.

Olyan szakihoz menj, aki analítikusan orientált terápiát is csinál a többi mellett.

Gondolom nem hátulról küldenek, hanem te szeretnél bizonyos dolgokon változtatni. Na ezekről a dolgokról fogsz TE beszélni a terápián és arról, hogy az életedben hol vannak ezek az elakadások a mindennapi életben.

A terápia csak kellő motiváció esetén működik. Ha nem vagy kellően motivált, felesleges időpocsékolás. Akiből ki kell húzni a szavakat, annál az embernél nagyon erős ellenállások vannak. (persze nem akarattal, de a terápia folyamán ezen változtatni kell)

2011. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!