Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A húgom 1, maximum 3 napot...

A húgom 1, maximum 3 napot jár iskolába, aztán napokat nem. Ez depresszió lehet? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Amikor bemegy 1-2 napra, fellelkesül, "új életet kezd", azokon a napokon teljesen korrektül megcsinálja a dolgokat, aztán másnap már semmihez sincs kedve, jön a "nekem nincs jövőm", "nem elégít ki az, amit csinálok", "kereső akarok lenni, de a sulibeosztás szar, érettségivel meg mindenhonnan elküldenek, tapasztalat kell, de nincs hol megszerezned" stb.
2010. okt. 20. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Kissé el van kényeztetve,mindent megtehet amit akar...a szülők hol vannak h nyakonvágják ilyenkor???
2010. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez talán nem ott kezdődik első válaszoló, hogy el van kényeztetve..már ne is haragudj, de te ezt honnan veszed? Sajnos az én családomban is volt egy ember, aki ugyanilyen viselkedést gyakorolt és egyáltalán nem elkényeztetett, hanem beteg volt...Teljes mértékig elégedetlen, szomorú.

Úgyhogy nagyon pontosan tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy te rávághasd, hogy " nyakon kéne vágni, mert el van kényeztetve"

Ha az ilyen problémák elhatalmasodnak mindenképpen ajánlom szakember felkeresését, mert ezen a laikus szemlélők nem igazán tudnak úrrá lenni. Nagyon sok mindenből adódhat az elégedetlensége..

2010. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy depressziós a húgod, sokfajta ok, betegség okozhatja ezeket a tüneteket. Szakember tudja pontosan megmondani, hogy mi a baja.



előző hozzászólónak: mi volt a végén a baja a rokonodnak?

2010. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
Vajon miért depis egy 17 éves???ez a divat mi??és hol van a szülő h nem veszi észre és nem segit???
2010. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Második:az én időmben nem volt depresszió,elzavartak suliba és ennyi,boldog családban mitöl lenne depresszios valaki??a szülők nem mondták neki h az életben mik a kilátásai??Mi az h szar a sulibeosztás??ezt nemá hogy ő mondja meg...
2010. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bipolárisnak tűnik. Csak mondom, nekem volt ilyenem kb. egy évig, ez a kettősség (nem akarok semmit, semminek sincs értelme/azonnal értelmet adok, megváltoztatom az életemet, erőteljes fellelkesültség) nagyon jellemző volt, és nálam is jellemzően a feldobottság tartott rövidebb ideig. Pszichológust megérne, mert azért ettől a váltakozástól önmagában is lehet szenvedni, nem csak a depressziós időszakoktól.
2010. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

59%-nak! Pánikbeteg volt. És nem volt egy leányálom. Ugyanilyen tünetekkel kezdődött az egész, amit a kérdező leírt. Persze egyáltalán nem biztos, hogy itt is erről van szó, sőt remélem, hogy nem. Csak azért írtam le, hogy lehet valami komolyabb is és nem érdemes a szőnyeg alá söpörni, mert az ember sajnos sose tudhatja. Írta az egyik válaszoló, hogy az ő idejében ilyen nem volt és elzavarták iskolába. Csak felhívnám a figyelmet, hogy a kettő nem zárja ki egymást. Én úgy gondolom, hogy ilyen mindig is létezett sajnos, attól függetlenül, hogy akkor elment az iskolába az illető.. és hogy mi baja lehet egy 17 évesnek?

Nem tudom, de te sem tudhatod..Azért, mert mostanában "menő" depressziósnak lenni nem kell mindenkit egy véka alá venni és megítélni, úgy hogy valójában fogalmad sincs, hogy ki az. Nekem is 17 éves húgom van, neki hála istennek még soha nem volt ilyen problémája, de ismerek általa egy olyan ugyanilyen idős lányt, akinek igenis vannak és nem azért, mert az annyira "divat", hanem, mert tudom, hogy olyan dolgokon ment keresztül fiatal kora ellenére, amiken lehet hogy sok idősebb sem. Én sem vagyok már tini 28 éves vagyok, de nem általánosítok..Szerintem nem kell.

2010. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

az én időmben nem volt depresszió,elzavartak suliba és ennyi,boldog családban mitöl lenne depresszios valaki

Nagy marhaságot mondtál! ha nem értesz hozzá, akkor ne beszélsz butaságokat!

2010. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De a kérdező nem irta h otthon gondok lennének vagy bármi...akkor mitöl lenne depresszios???egy véka alá veszem a divatdepisekkel?persze de te se veheted egy véka alá a valoban betegekkel.
2010. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Valóban kevés az infó, és elsőre nem hangzik komolynak a dolog. De az kicsit túlzás, hogy a te idődben nem volt depresszió, legfeljebb divatdepi nem volt, ebben egyet értek.
2010. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!