Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van tippetek, hogyan tudnék...

Van tippetek, hogyan tudnék lenyugodni doga, zh előtt?

Figyelt kérdés
Már mindent próbáltam, hallgattam zenét előtte, lazítottam, de egyszerűen nem megy, állandóan izgulok, és persze ezért nem lesznek jók a vizsgaeredmények sem :S
2009. ápr. 28. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad a jógát?
2009. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, de a jóga nem csak úgy általában segít? Amúgy nem vagyok ideges típus, de ha zh előtt vagyok, akkor nem lehet rám ismerni :( Valami gyors azonnali tipp kellene, persze nem pia meg ilyenekre gondoltam :) Ez fejben dől el...
2009. ápr. 29. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyors tippet nehéz adni de gyakorlással minden megoldható. Kérdés persze, hogy mit is kell gyakorolni.

A vizsgadrukk akárcsak a lámpaláz azt jelenti, hogy az illető nem tudja a figyelmét az adott témára koncentrálni mert az mindig elterelődik az izgulás felé és mindenféle, tulajdonképpen értelmetlen dolog felé(nem fog sikerülni, béna vagyok, már megint izgulok stb).

A legjobb ha a koncentrációt gyakorolod először külön: minden nap elképzelsz egy egyszerű tárgyat (pl egy kanál)3-5 percig és törekedsz rá, hogy semmi más ne legyen a tudatodban. Fontos, hogy mindennap és, hogy csak a tárgyra figyelj. Nem könnyű de igen hasznos gyakorlat. Ha jól csinálod tényleg elég 3-5 perc!


Amikor pedig a vizsga előtt vagy, akkor ugyanúgy, ahogy az előbbi gyakorlatot csináltad, figyelj az adott tantárgyra, arra, amit megtanultál, "most ez legyen a gyakorlat tárgya".

Ne akard nem érezni a félelmet és az izgulást (eleinte még ott lesz) hanem tudd, hogy "átnézhetsz a válla fölött" azaz túlnézhetsz a dolgon. Egy idő után az izgulás magától eltűnik ha megtanulsz csak a témára figyelni és nem törődsz magával a félelemérzéssel.

Azt is mondhatod: Mennyivel érdekesebb maga a tantárgy mint, hogy önmagamra figyeljek!

2009. ápr. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni! :)
2009. ápr. 30. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!