Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durva önbizalomhiány. Mit tegyek?

Durva önbizalomhiány. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában nagyon rosszul érzem magam a bőrömben:(( Nem tartom magam csúnya lánynak, inkább az átlag kategóriába sorolnám magam. Ápolt vagyok, nem vagyok kövér, sportolok, divatos ruhákat hordok, nem vagyok pattanásos, igaz, a fogam picit eláll, de az sem túl feltűnő szerintem... Mióta egyetemre kerültem, folyamatosan "szorongok", valamiért automatikusan elzárkózom az olyan emberek elől, akiket "jobbnak" találok magamnál (és az a baj, hogy ezt főleg kinézetre értem), nem merek beszélni velük, akármit mondok, utána folyamatosan az jár a fejemben, hogy most hülyének néznek-e (még egy tök általános beszélgetés után is).

A másik, hogy a srácok valamiért haver szinten kezelnek. Elhülyülünk, beszélgetünk, stb., de ennyi. Ezt az is fokozza, hogy van egy jó barátnőm, aki nagyon szép, csinos csaj, és kb. mindegyik srác utána "csorgatja a nyálát", így azt érzem, hogy már esélyem sincs. Most is az egyik srác, aki már első naptól tetszik nekem, rányomult... ez akasztott ki végleg. Nagyon szeretem barátnőmet is egyébként, ettől csak még nyomorultabbul érzem magam...:) Lassan tényleg ott tartok, hogy rá sem merek nézni egy srácra sem, mert arra gondolok, hogy úgysem kellenék neki... Mi a baj velem? Volt olyan időszak, amikor szinte akit kinéztem, "meg is tudtam szerezni", de most nagyon rossz... Szerintetek mit csináljak? Min kellene változtatnom? Nagyon-nagyon rossz, most bőgtem ki magam(már megint). Légyszi, a bunkó válaszoktól kíméljetek! Köszönöm.


2011. okt. 6. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Megértelek tényleg. Nekem is volt egy ilyen barátnőm akármennyire is próbálkoztam,hogy legalább engem is nézzenek valamibe nem sikerült.Mindig őt tartották jobbnak.

Valamiért megszakadt a kapcsolatunk ez volt 2 éve kb.

És már nem barátkozunk egymással, nem emiatt ugyan, de én jobban érzem magam azóta.:S Persze ettől még nekemi s lelkiismeret furdalásom van. Azóta viszont jobban érzem magam a bőrömben.

Én csak azt tudom ajánlani,hogy kezdj el valamit sportolni hát ha ez majd eltölt valami plusz energiával és jobban érzed magad majd tőle, az önbizalmadnak is jót tesz majd. És írd fel az előnyös tulajdonságaidat és arra koncentrálj. Lehetőleg külsőleg és belsőleg is írd fel, mi az ami szép rajtad, mert biztos, hogy van rajtad is szép külsőleg főleg. Csak próbáld ki azt, hogy ne a hibáidra koncentrálj.

2011. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) Sportolok egyébként, azzal nincs baj:) Próbálok a jó tulajdonságaimra koncentrálni, de amikor folyamatosan azzal szembesülök, hogy "b.szhatom" a jó tulajdonságaimat, olyankor totál kikészülök, mint most is... Köszönöm, hogy válaszoltál egyébként, és sajnálom, hogy már nem vagy jóban barátnőddel, annak viszont igen, hogy így elégedettebb vagy magaddal:)
2011. okt. 6. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkérdezhetem hány éves vagy? Mert szerintem sok fiú csak később kezd el (20-25 éves kor után ) más fele is tekinteni, mint amit eléjük tolnak a kirakatba. Ha érted mire gondolok.


Megértem a problémád, de az is látszik, hogy ez nem fog sokáig tartani, mert egy nagyon kedves lánynak tünsz, és nem létezik, hogy ezt hosszú távon senki ne becsülje meg!


Én ugyan fiú vagyok, de nekem is magasabb, jóképűbb volt a legjobb barátom. Többszőr álmodtam azt, hogy a lányok, mint a piacon "szemeznek" a férfiak között, és mivel a barátom mellettem van, még észre sem vesznek. A legrosszabb az egészben, hogy ez sokszor az életben is így volt, de ez már nem zavar túlzottan, elég lenne egy is, aki nem így tesz. És már nem a barátom az oka, elég messze lakunk már egymástól, hanem a kevéske önbizalmam tehet róla, amit a lányok valamiért mindennél többre becsülnek. Valami hülye ösztön, vagy nemtudom... :(

Kevés az önbizalmam, de nekem több okom van rá, mert nincs hajam, görbe a lábam, és minden fogam kirugták, meg amellett már "öreg" is vagyok :)


Tehát, ha lesz önbizalom, lesz minden. Pár csalódás miatt nem kellene összeomlani.


Amúgy meg gondolom nincs mindig melletted a barátnőd!

2011. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős egy kicsit a dolog...


Ha hiszed, ha nem srácok is érzik ezt néha.

Nekem volt olyan hogy csapattársaimmal elmentünk egy sörözőbe, ahol úgy alakult hogy szóba elegyedtünk a szomszéd asztalnál lévő lányokkal. Egy csapattársammal ketten beszélgettünk a két csajjal, finoman fűztük őket. Majd 1 óra múlva a lányok indultak és zárásként az egyik odabökte, hogy jóképű az a srác (mutatva egy harmadik csapattársamra), mondjátok meg neki, hogy bejelölhet facebookon...


Mi téptük a szánkat, udvaroltunk tök feleslegesen. Ez a harmadik srác pedig semmit nem csinált, csak ült az asztalnál! Egyszerűen jóképű és ragadnak rá a nők. Egyébként jelenleg az egyik valóság showban szerepel, de nem fogom elárulni hogy kiről van szó. :)


Szóval azt akarom ebből kihozni, hogy nem a legszebbekkel kell Neked versenyezned! Ahogy én sem akarok versenyezni ezzel a csapattársammal. Tisztában vagyok vele, hogy az „első pillantás” versenyében 10-2-re ő a nyertes, de egy csomó más tulajdonságot illetően én vagyok a jobb. Ugyanez érvényes Rád is!


Szerintem nem vagy reménytelen, csak van egy kis zűrzavar a fejedben. Bár nem ismerlek, nem láttalak, de az írásod alapján úgy tűnik, hogy reálisan látod magadat. Nem nyafogsz, hogy milyen csúnya vagy stb. Az átlagos lányokat a jó csajoktól sokszor az választja csak el, hogy az egyik mer mosolyogni, nevetni, felvállalni magát, a másik pedig önmagát marcangolja, bezárkózik.


Sugároz mindenkiről, hogy mennyire kiegyensúlyozott, mennyire érzi jól magát a bőrében. Egy savanyú, rosszkedvű lánnyal kevesen akarnak kezdeményezni.

Ezért fel a fejjel! Sugározd azt, hogy szép, okos és szexis vagy!


Ha már másokhoz hasonlítod magad, akkor pedig nézd a másik oldalról! Biztos vannak olyan lány ismerőseid, akik egyáltalán nem szépek, mellé még buták is és mégis van barátjuk! Na most ha nekik van pasijuk, akkor nehogy már pont neked ne legyen!!!

Én is ezt csináltam, összeírtam öt nevet, akik kategóriákkal rosszabbak mint én és mégis van barátnőjük. És ráadásul szépek, normálisak lányok! Nem is értem őket...


Ezek után azt mondtam magamnak: „Ha ilyen gyökerek találtak maguknak ilyen csajokat, akkor nincs miért aggódnom, én is fogok előbb-utóbb!”


Így állj hozzá Te is!

2011. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen a válaszokat:) Megpróbálok kicsit pozitívabban hozzáállni, csak mindig jön 1-2 ilyen, és olyankor összezuhanok, de igyekszem összeszedni magam. Köszönöm:)
2011. okt. 6. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!