Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a viselkedés kóros vagy...

Ez a viselkedés kóros vagy csak önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

El tudom képzelni milyen lenne az az ember akivel el tudnék képzelni egy kapcsolatot. Ha egy buliban szembejönnek emberek, meg tudom mondani kihez vonzódom. Nincsenek magas igényeim, teljesen átlagos hétköznapi emberekről beszélünk.

Viszont nem tudom elképzelni hogy együtt vagyok velük. Ha arról lenne szó, hogy oda kéne menni, körülnézek, és rájövök, hogy az illetőnek ezernyi jobb választása lenne mint én. Emiatt ha beszélgetek is velük, akkor se póbálkozom, mert úgy érzem esélytelen vagyok. Szóbaállni is csak olyanokkal igyekszem, akiket nem tartok annyira vonzónak, így mintegy esélyt adva magamnak hogy ha a 10/10esek nem is, de talán ő esetleg észrevesz nem csak mint barátot. De persze mindig találnak maguknak valaki meglepően jól kinéző, én meg ottmaradok egyedül.

22 éves vagyok, nem volt még senkim.


Hogyan lehetne kilábalni ebből a helyzetből?


2011. okt. 7. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos hogy higyj magadban!Hidd hogy benned olyan van,ami másban nincs meg.Hisz ez így is van,mert mindenki más.

És én azt mondom,ha kicsit furán is hangzik:"Aki nem játszik,az nem is nyer"-Szóval próbálkozz,az esély 50-50%

2011. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd lazán, ha görcsölsz rajta csak szarabb lesz. Te akarnál valamit olyantól, aki eleve görcsösen és lehajtott fejjel megy oda hozzád, vagy oda se megy? Meglepődnél mennyi normális ember van, aki jól néz ki és nem bánná, ha megismerkedne veled.
2011. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány? Mindenesetre az önbizalom hiánynak ez már súlyosabb verziója. Talán a külsőddel vagy ennyire elégedetlen? A környezetedben nincsen senki, barátok stb., akivel meg tudnád ezt beszélni? Ha 22 évesen még nem volt senkid, az még nem tragédia, még nem maradtál le semmiről, de sürgősen változtatni kell ezen a negatív önértékelésen, én biztos vagyok benne, hogy értékes ember vagy, a külső pedig nem minden. Sőt, lehet, hogy helyes vagy csak nem látod be magadról! :) Nyugodtan közeledj bárkihez, akiről úgy érzed, hogy el tudnád vele képzelni - a legrosszabb, ami történhet, hogy nem foglalkozik veled, de akkor se dőlt össze a világ. Nincs olyan zsák, aki előbb utóbb ne találná meg a foltját, csak próbálj természetesen viselkedni és add magad. Ha nem sikerül valami, azt pedig ne fogd fel személyes kudarcnak és ne törj össze.
2011. okt. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Semmi kóros nincs benned, ez önbizalomhiány. Egyetértek az előttem íróval, próbálj hinni magadban! Marha nehéz, tudom, de hidd el, sokan járnak hasonló cipőben. És azért, mert valaki iránt érdeklődsz, senki nem fog haragudni. Nagy igazság, hogy aki próbálkozik, annak előbb-utóbb sikerül. Ha már eljutsz odáig, hogy beszélgetsz velük, akkor nagy baj nincs veled :). Nem kell lerohanni, de ha érdeklődsz, mutasd ki! Nem kell rögtön telefonszámot kérni vagy randit egyeztetni.

Egyébként ha beszélgetsz velük, hogyan viszonyulnak hozzád? Hogyan kommunikálsz?

2011. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
önbizalomhiány. még most tegyél ellene, én 18évenen már rosszabb szituban vagyok, mint most te.
2011. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!