Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan hogy valaki fél...

Létezik olyan hogy valaki fél és undorodik a szexualitástól?

Figyelt kérdés
Mikor a szexről vagy bármi ehhez kapcsolatos dologról van szó elfog a félelem aztán az undor és a szégyen.Ez normális?Lehet ennek ahhoz köze hogy 4 évesen molesztált egy családtag?Sok mindenért kezelnek most ennek következtében de ezt már nem merem megkérdezni a pszichológustól olyan égő.
2011. okt. 9. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen létezik ilyen, és lehet hogy a pszichológus segítene, ha tudná mi a problémád.
2011. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Aszexualitásnak hívják, ha valakit nem érdekel a szex, de nálad sokkal inkább a gyerekkori sérelmek miatt van ez. És lehet, hogy kínosan éreznéd magad miatta, de szerintem beszélj erről a pszichológussal.
2011. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,majd megpróbálom összegyűjteni a bátorságom.Az aszexualitás tudom mi,de én érzek "vágyat" mások iránt csak félek az úgymond beteljesüléstől.
2011. okt. 9. 20:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen kapcsolatba hozható az emlékeiddel, a pszichológusra tartozik, és egyáltalán nem égő. Egyrészt lehet, hogy annak a "sok mindennek" is köze van hozzá, amiért kezelnek, és nem találják a megoldást. Ez lehetne a kulcs a probléma gyökeréhez.

Ráadásul párkapcsolat nem működik mindkét fél részére kielégítő, JÓ szexről, ami ráadásul rendszeresen van (heti többször). Ha nem kapsz segítséget a negatív élmény feldolgozásához, nem lesz tartós, működőképes párkapcsolatod sem. Tehát meghatározza az egész életedet.

2011. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Beszéljél nyugodtan erröl, ne titkold el. Nagy gàtlàstól fogsz megszabadùlni.
2011. okt. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És meg tudod fogalmazni, pontosan mitől félsz? Pl. hogy fájni fog vagy kihasználnak vagy terhes leszel vagy elhagynak?
2011. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az oka, néha rám is rám tört.

Ennek ellenére hozzászoktam a nemi élethez és gyerekem is lett. Az más kérdés, hogy a nemi életünk sohasem volt rendbena a férjemmel igazán.

Most hogy nincs férjem így mindegy. Sokan csodálkoznak, hogy fiatal vagyok és nem ismerkedek, de egyszerűen az a sok pókhasú ronda öreg férfi kész undor fog el tőlük.

2011. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,még nem volt párkapcsolatom mert megismerkedtem valakivel csókolóztunk max. de be se mertem szállni egy párkapcsolatba mert mindig megijedtem.Elég szánalmas tudom.
2011. okt. 9. 20:49
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem szánalmas, mert nem a te hibád.

A te hibád az lesz, ha nem kérsz segítséget, miközben szükséged lenne rá. Na az szánalmas lesz... Gyűjtsd össze a bátorságodat! :)

2011. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Fuh,már úgy az egésztől,mesztelenség,hozzám érnek én hozzáérek meg mindentől.Szóval nem igazán tudok konkrét okot.


(A "sok minden" ami igazából nem valami sok az depresszió pánik és az ezekkel járó dolgok pl. önértékelési problémák.Már iskolába sem tudok járni szóval kész katasztrófa.Egyszerűen szánalmas.)

2011. okt. 9. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!