Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is fél a sötétben? Le...

Más is fél a sötétben? Le lehet ezt győzni? 16/L

Figyelt kérdés

Tudom, szánalmas, de félek a saját lakásunkban! Azt képzelem, hogy valaki/valami ott van a sötétben, és tudom, hogy ez hülyeség, mégis rettegek... Mondjuk aludni még tudok, de amikor éjszaka felébredek, hogy ki menjek wcre, akkor már bajban vagyok, mert nem merek kimenni. Ha rá is veszem magam, akkor is rohanok. És a szívem is úgy dobog, hogy majd kiugrik a melkasomból.

A másik ilyen, amikor sötétben jövök haza, mindig azt hiszem, hogy egy részeg/elmebeteg gyilkos/pedofil követ. Pedig jó környéken élek, de mégis rohanva megyek haza.

Tudom ez kicsit gáz így 16 évesen. Mit tehetnék ellene??


2011. okt. 11. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,majd ha kijön egy marha nagy villanyszámla,akkor nem fogsz félni.(De gondolom még a szüleiddel laksz) :) Én is féltem egyébként.
2011. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is félek a sötétben pedig én már 18 vagyok de ugyanígy csinálok mint te, amikor suliból sötétben jövök haza anyumat kihívom a buszmegállóba, mert nem merek hazamenni egyedül, vagy ha egyedül is megyek akkor nagyon sietek mindig...ezt nem tudom, hogy lehetne legyőzni de azoknak mondom akik nem félnek a sötétben, hogy ez egyáltalán nem vicces mert kb ilyenkor halálfélelme van az embernek..vagyis nekem igen.
2011. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
én is félek. de van egy módszerem: mielött jövök a suliból a telefont a kezemben vagy a zsbemben tartom ha bajvan telefonálok és azt hajtogatom h erősebb vagyok nálla ha mégsem akkor is mondom és kitalálom hogy tudnám esetleg ha szükséges azt a részeg pedo csövest "megverni" pl tornazákkaz vagy v.mi ha meg wc akkor lámpát kapcsolok megy v.mi fegyvert és ha talán van a házban valaki akkor üvöltök a szüleimnek, ha egyedüllaksz akkor telefon és rendörség. nekem kicst használ a sötétben még mindig félek de már nem annyira
2011. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16 évesen még normális, nekem huszonakárhány évesen múlt csak el.
2011. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen hazafele én is a kezemben szorongatom a telefonomat, de ugyanúgy félek. :/ Most nem is az, hogy gáz, de megnehezíti az életemet eléggé :S
2011. okt. 13. 19:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Énis félek pedig fiú vagyok ez igy még gázabb :S szerintem a sok hülye fílmtől van... Én attól félek h ott van egy alien vagy vmi szörny és elakar kapni... Pedig a haláltól nemfélek :D érdekes


16/F

2011. okt. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem is a sötétben jön elő a halálfélelem pl.
2011. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is nagyon félek a sötétben bár én csak 14 éves vagyok ez mégicsak furcsa.Este vcsak úgy tudok elaludni hhogy a laptopom föltöltöm 50%-ra(kb 1 óra múlva lemerül és kikapcsol) elíndítok egy filmet kifordítom a szob felé,bekapcsolva hagyom a mobilom, befordulok a falhoz , úgy próbálok helyezkedni ,hogy szinite csak az orrom legyen kint, átölelem a plüssállatomat és rinatózok....:D tudom ez nemnormális de hát nagyon félek...

+Kedden és Csütörtökön edzésről sötétben jövök ha a földúton ahol nincs világítás és iilyenkor gyakran már le van merülve a mobilom és világítani sem tudom...múlthét óta inkább körbe járok(+1,5 km) nem a földúton ugyanis történt velem olyan hogy nagyon mentem haza és hallottam hogy valami mocorog a nagy fűben és kiugrott onnan két nnagy róka és előttem az úton kb 5 méterre verekedtek...morogtak harapták egymást gurultam össze vissza...az volt a szerencsém hogy épp arra biciklezett egy srác aki elkergette őket pedig ő is félt tőlük :D bolond élet

Ám a leírásodból nem derül ki hogy lány vagy-e de szerintem igen..(ugyannis félsz a pedofiloktól)szerezz be egy világító valamit..akár egy kislámpát vagy a szobádba egy világító plüssállat is jó.nekem is van egy világító macim :D

2017. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!