Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális hogy félek a sötétben?

Normális hogy félek a sötétben?

Figyelt kérdés
Nagyon félek a sötétben, aludni is kislámpával szoktam:/ ez elfogadható, vagy nagyon gáz? 22/l
2011. okt. 10. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

22 évesen ja, amúgy meg ne aludj egyedül :)


megnézel pár horrorfilmet este, egy darabig szenvedsz miatta, de aztán megerősít

2011. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22 évesen egyedül alszol? Oh, te szegény.
2011. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van barátom, de azért nem alszunk minden éjjel együtt, heti 4-5x kb szóval heti 2-3 napot ki kell bírnom:D horrorfilmet láttam már párat annyi hatása volt hogy pár napig vagy hétig szinte egyáltalán nem mertem aludni egyedül :D aztán olyan lett, mint volt. Nem a horrorfilmek miatt félek, már nagyon kiskorom óta ez van, csak mindig más miatt, de valami okot mindig találtam rá
2011. okt. 10. 23:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Én fiúként se szeretek tök sötétben aludni se egyedül se többen. De mikor hogy alakul, van hogy félek is.
2011. okt. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én ha a barátommal alszom vagy bárkivel (mármint barátnőre értem:D) akkor egyáltalán nem félek akkor felőlem lehet vaksötét is. Egyedül viszont minden kis zajtól összerezzenek meg szerintem sokszor van rémálmom, mondjuk nem tudom másoknak mennyi szokott lenni
2011. okt. 10. 23:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen érzés ,én meg 22 éves fiú vagyok... engem rengeteg rémálom kínozott 4 éves koromtól 14 éves koromig,mindi ugyan az az arc jött el hozzám,egy fekete képű nagyon hosszú hajú,fogait vicsorogtató asszony,aki el akarta hitetni velem mindig hogy az anyám,de éreztem h rossz,és volt mikor folytogatott,volt mikor egy háztetőre dobott...hihetetlenül rossz volt amit átéltem 4 éves koromtól,azt a lidérc nyomást senkinek sem kívánm (kétszer akartak meg keresztelni) 12 éves koromban hagyott békén jobban,de 14 éves koromig nagyon néha még álmodtam vele, de már kinőttem belőle.Most vagyok 22 de még mindig fel rebben a szemem ha egy kis zajt hallok az ágyam melett,pedig nincs semmi baj :) de már ez nem is félelem hanem megszokás.De egyedül nem mernék a házban lenni ha mindenki elmenne itthonról éjszaka,kizárt dolog.Azok akik ebben nincsenek benne,nem tudják miről beszélünk,ők kiröhögnek,gúnyolódnak,meg stb :) hát tegyék én leírtam amit kellett.Ez egy betegség,pszichésen, majd akkor fog elmúlni ha gyerekeid lesznek,és lesz kiért harcolnod,kiknek még az álmait is úgy fogod védeni mint egy tigris :)
2011. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Rémálmom nagyon ritkán van de álmodni se nagyon szoktam, ahhoz túl korán kell kelni :)

Emiatt ált. sötétbe kelnék és azt se szeretem.

2011. okt. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te dili vagy,ha túl korán kelsz épp azért nem fogsz álmodni szarth sem
2011. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is félek a sötétben. Volt olyan,mikor elaludt a párom, akkor tv mellett tudtam csak aludni,mert mindig zagyvaságok jártak a fejemben.

Horrort nem nézek,mert nem alszok egy hétig.

Sőt,sötétben kint sem szeretek járni.

2011. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire normális, de én is így vagyok vele min t ahogy te... amikor még együtt voltam a barátommal, vele mertem sötétben is aludni, de akkor sem tök sötétben. Akkor se húztam le teljesen a redőnyt. Amióta meg újra egyedül vagyok, ég a kislámpa. Majd megkérdezem erről az egyik barátnőmet, pszichológus:)


25 L

2011. okt. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!