Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha pókfóbiám...

Mit csináljak ha pókfóbiám van majd meghalok tőle?

Figyelt kérdés
Az előbb itt ereszkedett le valami ocsmányság.A ronda lábikóival..:S Pókiszonyom van nagyon RETTEGEK tőlük.Még a gondolattól is.A lakásunkba nagyon elszaporodtak.Undorító.Mit tehetnék?Mert kitakarítani őket nem merem mert akkor meg megbolygatom őket aztán elkezdenek futkosni.Most nagyjából tudom merre vannak.Mit csináljak????:S bocsi a rossz kategóriáért de sokan vagytok és most nagyon szükségem van tanácsora. (leütni nem merem őket)
2011. okt. 14. 15:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
kössz bzki most mégjobban fosok tőlük...
2011. okt. 14. 16:28
 12/23 anonim ***** válasza:

hogy lesz a póknak telefonja?

bemászik a sarokba és TELEFONJAA.... :D

(fóbia rettenet, sztem fordulj szakemberhez. Én is azt fogom tenni, nekem darázsfóbiám van, az még rosszabb, mert az repül és sokkal biztosabb, hogy megcsíp:S)

Jobbulást magunknak!

2011. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
valahol azt olvastam, hogy tudósok szerint nem tudsz találni a világon olyan helyet, hogy a 3 méteres körzetedben ne lenne pók. na ez óta célom kiköltözni az északi sarkra. hátha.:D egyébként tényleg csak azt tudnád tenni hogy hozzájuk szoktatod magad, bármilyen rossznak hangzik most. nem egyből a piszkálásukkal kell kezdeni persze, először csak nézd őket, megnyugtató távolságból, amíg a látványukhoz hozzászoksz..aztán közelebb mész, stbstb.. biztos nem 1-2 napos folyamat, de mi mást lehet.
2011. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Inkàbb mondd magadban, hogy nem csinàlnak neked semmi rosszat. Kicsi pici àllatka, de azért nyugodtan csapd le õket.Zsebkendõvel is megfoghatod, nem érzel semmit. En az egérrel vagyok igy, még most is kiràz a hideg, hacsak a nevét leirom.
2011. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Én el nem tudom képzelni, hogy így féljek valamitől. Simán megfogok bármilyen rovart. Hernyókat, szöcskéket vagy akár a csótányt is. Sztem érdekes állatok.
2011. okt. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

De mégis mitől félsz? Annak a szerencsétlen állatnak még agya sincsen,a világát sem tudja,nem fog élve felfani....

Azt megértem,ha valaki olyan álattól fél,ami fájdlamat tud okozni neki pl darázs,kutya,stb . De a legtöbb pók még csipni sem szokott..azt megértem,ha undorodsz,de ,hogy annyira féljél,hogy egy pohárral megfogd és kihajitsd az udvarra,hát ez csak hisztéria szerintem,nem fóbia.

2011. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ezen változtatnod kell, mert pók mindenhol van. Hozzá kell szoknod. Például a gyerekek akiknek a szülei pókokat tartanak háziállatként azok nem félnek tőlük. Miért? Mert úgy nőnek fel, hogy azt látják, hogy ezek az állatok nem bántanak, a pókok jobban félnek tőled sokkal. Tehát gondolkodj el azon hogy nincs miért félned. Gondold végig, hogy igen csúnyák, de erről nem tehetnek, csúnya emberek is vannak, mégsem kell félni tőlük. A pókok nem akarnak téged bántani. Meg hasonlók. Ezeket kell felfognod, megértened, szoktatnod magad a csúnyaságokhoz. Ha találsz egyet nem leütni kell, hanem kitenni. Ez mind időbe telik, de jobb módszer mint rettegni egész életedben.
2011. okt. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
én is rettegek a pókoktól :( gusztustalanok
2011. okt. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Attól ahogy mozog.Ahogy rakosgatja a lábait.Meg ahogy kinéz..
2011. okt. 14. 16:57
 20/23 bánomisén ***** válasza:

Ősszel behúzódnak a lakásba a kis nyavalyások, nálam is lakik most egy, de az nem olyan nagy, hogy ádázul elkezdjem keresni.

A porszívó szerintem is hatásos eszköz az eltüntetésükre.


A pókiszony egy kezelhető fóbia, ha ennyire megkínoznak ezek a jószágok, keress fel egy pszichológust. Láttam egy dokumentumfilmet arról, hogy a különböző állattal kapcsolatos fóbiákat - köztük az arachnofóbiát, ami neked van - hogyan kezelik ki. Nem fognak addig semmit rád erőltetni, amíg nem akarod, nem fognak pókokkal dobálni, még csak nézned sem kell addig őket, amíg nem vagy rá felkészülve. Beszélgetések vannak a legelején, hiszen rá kell jönni, hogy mitől alakult ki ez a nagy iszony.

Számomra hatékony módszernek tűnt és hasznosnak is, levesz egy nagy gondot a válladról, mert ezeket a kis szorgosokat sajnos nem lehet elkerülni.

2011. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!