Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Folyton vásárolok,...

Mit tegyek? Folyton vásárolok, apró összegekért, de nincs is igazán szükségem a ruhákra.. Miért lettem ilyen?

Figyelt kérdés
teszvesz-függő vagyok...folyton vásárolok, apró összegekért, de nincs is igazán szükségem a ruhákra, persze jók és nagyon jó vásárt csináltam a legtöbb esetben, de legtöbbször csak kényszert érzek hogy keresgéljek és licitáljak...mellesleg sima "bolti" vásárlással is így vagyok, ha van 800 Ft-om, addig mászkálok olcsó boltokban míg el nem költöm vmi cuccra. ..segítség!
2009. máj. 2. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Tedd azt, amit én a csokival: ránézek, és határozottan azt mondom: NEM. Ugyanígy, ha azon kapod magad, hogy be akarod hozni a teszveszt, vagy hogy vásárolni akarsz, határozottan tagadd meg az ötletet: NEM. És csinálj valami mást, menj máshova.


Plusz az is sokat segít, ha pontos, aprólékos, részletes és tételes listát készítesz mindarról, amit eddig vettél, és megállapítod, hogy mennyi köztük a fölösleges kacat, amiket (szinte) sose használsz. Elgondolkodtató tud lenni egy ilyen lista.

2009. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
valami hiány érzeted van az életben és nemtudod hogy mivel pótold ki gondold végig mi az ami hiányzik az életedből
2009. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez te kellesz! Ne vásárolj össze minden szart, el fognak borítani a kacatok!!! Nem vagy teljesen stabil, valami támaszt kéne keresned, hogy ne csak lógj a levegőben! Kösd le magad! Ha ennyi szabadidőd van vásárlásra, használd másra. Látom kitartó vagy ha valami után mászkálni, keresgélni kell, vegyél puzzlet! Rakd össze! Vegyél barkácsdolgokat, decoupageolj, müvészkedj, alkoss valamit!

És ne felejtsd el, rajtad múlik, csak magadnak ártasz azzal amit csinálsz!

2009. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
talán boltkóros vagy :D
2009. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!