Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne legyek öngyilkos?

Miért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés

Nincs akaraterőm semmihez, rossz tanuló vagyok és ezen akárhogy próbálkozok, nem tudok jobb lenni, szinte mindenhez hülye vagyok. Nem drogozok és nem dohányzok. Abszolút elmegy ez életkedvem, ha tükörbe nézek, de ezen meg végképp nem tudok változtatni. A szüleim folyton veszekednek velem, a testvéreim ellenem fordultak már évek óta, folyton belém kötnek, szemétkednek velem. A négy barátom szeretet, de mi érek ezzel, ha alig látom őket? Már sokszor megpróbáltam öngyilkos lenni, de társ nélkül nem megy. Most mondjátok meg! A barátaimért éljek? Vagy lehetne valami másért? Ronda kövér vagyok és ezért nagyon rühellem magam, de nem tudok ezen változtatni sehogy sem.

Sokszor sírok, de ezt senki nem tudja. Fáj, ha a barátaimra gondolok, de nem tudom, hogy miért? Valaki segítsen. És kérlek értelmeseket válaszoljatok, mert én tényleg nagyon depis vagyok.


2010. szept. 24. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Azért ne legyél öngyilkos, mert akkor vége a játéknak. Amíg élsz, ezer váratlan öröm érhet, persze lesznek mindig kihívások is, de hát nem ettől izgalmas az egész? Ha viszont meghalsz, akkor esélyed sincs megtapasztalni mindazt a jót, ami még vár rád.
2010. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Jól értem, te társat keresel az öngyilkosságodhoz?
2010. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A kövérségen lehet változtatni, meg a "hülyeségen" is, akinek kevés az IQ-ja az legyen nagyon szorgalmas, akkor fog tudni bármit is elérni. És hidd el, a sportolástól még a kedved is jó lesz, és ha a fogyás elindul, attól meg mégjobb lesz a kedved! (Ezt tapasztalatból mondom, én is kövér voltam, de sikerült lefogynom.) Legyenek céljaid, pl hogy mi akarsz lenni, minek akarsz tanulni, stb... Ne legyél öngyilkos, előtted az élet !!!
2010. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a barátaim és a zene a mindenem... pedig nincs sok barátom...125kg voltam amikor úgy döntöttem változtatok... 40 kilót fogytam azóta. Edzek... Megváltoztam.. boldogabb vagyok... Ha a barátaidra gondolsz az azért fáj, mert szereted őket... szar érzés, mi? Pedig az ember fel sem fogja mekkora értéket képviselnek az életében a barátok...

Ha ennyire nem látod a szépet az életben gyakorlatilag nyugodtan legyél öngyilkos... senkinek nem fogsz hiányozni....

2010. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem keresek társat az öngyilkossághoz. Éppen ezt a gondolatot próbálom kiűzni a fejemből.
2010. szept. 24. 22:41
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Felteszem a vallásosakat utálod, úgyhogy így fogalmazok:


fogd fel az életet egy feladatnak: ilyen testet kaptál, ilyen világba születtél, ilyen emberek közé. Ismerd meg a világot, magad, tanulj az élettől.


Az életet eldobni gyávaság, önzőség, és értelmetlen is. Mi értelme a kilátástalanság első jelére megszakítani és újrakezdeni. Ha épp semmi nem motivál, keress, vagy várj, valami úgyis történni fog, amiről utólag rájössz hogy tényleg hülyeség lett volna az öngyilkosság.

2010. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Aelien válasza:
100%

Szióka!

NE legyél öngyilkos, MERT:

Édesanyám másfél évvel ezelőtt ölte meg magát (súlyos depresszió), de azóta én nem igazán térek magamhoz lelki értelemben, mivel én őt szerettem a legjobban a világon, nekem ő volt a mindenem. Sajnos már a szeretetem sem volt elég neki, hogy visszatartsa a haláltól.

Szóval: Te is ugyanígy hiányoznál több embernek is.

Ha nem tudsz s szüleiddel és testvéreiddel szót érteni, LÉCCI keressetek fel közösen egy családsegítő központot!!! Valakivel muszáj lenne erről beszélned. Mármint szakemberrel, aki érdemben tud segíteni Neked!

Túlsúly? Rajtam is van 20 kiló felesleg, oszt pont lesz@rom. A Párom ÍGY szeret: hiszen minden emberben van valami szép. Benned is, tutira! (Nekem pl. az arcom, mert a nagy súly ellenére nem tokásodtam el. Szép, dús és fényes a hajam is, és nincs egy rossz fogam sem.)

Lényeg a lényeg: kérj segítséget, és ne legyél öngyi, mert Te (írásodból tekintve) egy értékes ember vagy, és a családodnak+ a világnak is nagy-nagy szüksége van Rád!!!

2010. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
69%

ne legyél öngyilkos

és hogy miért ne?

hát azért mert van aki élni szeretne és annak meg nem lehet tehát ne legyél öngyilkos

én azt ajánlom keress fel egy pszichológust, mert szerintem itt az lehet a baj h mindenki látja rajtad h depis vagy és emiatt állnak úgy hozzád. a szüleidről nem tudok nyilatkozni de ha már anyukád megszült és felneveltek akkor nem hiszem le hogy nem szeretnek.

és hogy miért ne legyél öngyilkos mert akkor megfutamodnál a gondok elől a saját életed elől.

én azt tudom mondani h pozitívabb hozzáállás és egy pszichológus.

hidd el ha azt eléred h te magad jól érezd magad a bőrödben akkor már máshogy viszonyulnak hozzád az emberek.

bocs ha kicsit elfogult voltam de nem birom ha valaki az életével játszik

2010. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 d,jpt L ***** válasza:
33%

ki mondta, hogy ne legyél?


mellesleg közlöm, hogy ha már feljössz az internetre, felteszed a kérdésed, ráadásul leírod azt is,hogy próbálod kiűzni a fejedből a gondolatot, akkor fixen nem vagy "depis"

2010. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

az igazság az, hogy ha hazavágod magad, akkor onnantól nem fog történni semmi. jó sem.

a halált nem kell siettetni, úgyis eljön, addig legalább legyen pár jó óra, még ha társul is hozzá százszor annyi rossz. azokkal nem kell foglalkozni, elvégre mi a legrosszabb ami történhet, meghalsz? na bumm.

ha beleszarsz az egész életbe, mint ahogy én csinálom, akkor nagyritkán még jól is érezheted magad.

2010. szept. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!