Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmúlik valaha a pánikbetegségem?

Elmúlik valaha a pánikbetegségem?

Figyelt kérdés
6éve derűlt ki,hogy pánik beteg vagyok,mikor egy alkalommal rosszúl lettem,kijöttek a mentősök és azonnal tudták,hogy mi a bajom.Elküldtek dilidokihoz,aki írt fel gyógyszereket. Így tengettem a napjaimat.Sokszor voltam rosszul,de bevettem a bogyókat és jobb lett.Aztán most már 1éve kb.hogy nem volt rohamom,volt úgy is,hogy még gyógyszert sem vittem magammal ha nem mentem messzire és semmi gondom nem volt. Aztán most pár napja az autópályán rám jött,borzasztó volt.Nem volt nálam gyógyszer és tök egyedül voltam,ráadásul a telefonom is le volt merülve. Szörnyű volt!!! Pedig azt hittem,hogy már túl vagyok rajta. Most vajon kezdődik megint,a mindennapos rosszullétek? Miért tört rám megint ez a roham. Pedig alapjába véve jól vagyok.Nincs semmi különös idegeskedni valóm. Nem panaszkodom,boldog embernek érzem magam.
2009. máj. 6. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A családban van valaki,aki szenved még pánikbetegségben???
2009. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nagyon vagyok tapasztalt, csak egy oktatófilmből, és abból tudok segíteni, hogy a mostohaanyám is pánikbeteg.

Szóval, szerintem keress fel egy pszihológust, próbáljátok kideríteni mi a pánikbetegséged oka, mi(k)től félsz, mi váltja ki a rohamokat? (de ezt akár egy családtaggal, legjobb barátnővel is megteheted)

Ezek után ha úgy érzed van erőd, próbálkozz meg ezeket leküzdeni. Nem lesz könnyű, de ha igazán akarod sikerülhet.

Egyébként azthiszem (nem akarlak elkeseríteni), hogy teljesen nem múlik el sosem, csak nagy mértékben lehet kontrollálni. Sok sikert kívánok!

remélem segítettem....:)

2009. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Nincs senki a családban aki pánikbeteg.Azt viszont észrevettem,hogy mostanában sokkal ingerültebb vagyok,hamar felhúzom magam apró dolgokon. Nincs kedvem semmihez.De van úgy is,hogy jövök-megyek,pörgök és minden jó.

Amúgy ez a pánikbetegség örökölhető?

2009. máj. 6. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1.vok:)

azért kérdeztem,hogy van-e a családban pánikbeteg,mert örökölhető,a kolleganőm nemrég szembesült a ténnyel,hogy soha nem fog kigyógyulni belőle,mert örökölte ő is!!

Amúgy én isaz "voltam"de sikerült kilábalnom belőle...legalábbis egy ideje nem érzem!

Sok sikert a kigyógyuláshoz!:))

2009. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. máj. 7. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki volt a családban, a hajlam megvan.

Teljesen sztem nem lehet belőle kigyógyulni, de megfelelő kezelés mellett egész jó szintre fel lehet hozni, úgy, hogy nyugodtan tudsz tevékenykedni vele.

Bár nem vagyok pszichológus/pszichiáter, de azt tudom, hogy az agyban vannak különb. ingerületátvivő anyagok(szerotonin, dopamin, adrenalin, noradrenalin stb...), és a lelki bajokat, lelki betegségeket ezek "megbomlása" okozza. Ezeknek egy bizonyos szinten kéne lenniük, és max kicsit ingadozni, de ezek szintje ( az, hogy melyiké, a betegségtől függ) nagyon le tud csökkenni, vagy pedig felmenni. Ilyenkor a pszichiáter ált. 2 gyógyszert ad. Az egyik az "terápiás" hatású gyógyszer, ami a tüneteidet nem enyhíti azonnal, hanem hossú távon hat, viszont ez a fajta gyógyszer állítja helyre az agyban azt a szintet, ami nincs a helyén ( ami létrejöhetett stressz, hajlam, érzékenység, vagy ezek együtt... hatására), és adnak mellé szorongásoldót/hangulatjavítót, amit rögtön érez az ember, 4-6 órás hatása van, de az csak tünetmentesítő, nem gyógyít meg.

2009. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
[link] Egészségedre:) ne pszichiáterhez menj azok nem orvosok.. pszichologusok tudnak segíteni emellett. A legfontosabb az hogy ne kezdd el hinni hogy bajod lesz mert a bemagyarázás miatt történik a roham. Minden Agyban dől el. higgy nekem. Kitartás:))) relax. . .
2009. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szia!én voltam pánik beteg egy év kellet hozzá hogy felgyógyuljak és nekem nem kellet orvos se gyógyszer! amugy meg örökölhetö de olyan NINCS hogy nem lehet kigyógyulni belöle mert ha ez mondod magadnak akkor ez is lesz!! mint a pánik betegség!Le lehet küzdeni akarat erövel! nehéz de én rájöttem nem fogok igy élni h szorongok és stresszelek!!!
2009. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem sikerült teljesen meggyógyulnom a pánikbetegségből! Gondoljatok arra hogy nagyon értékes emberek vagytok és nagyon sokan szeretnek titeket, és ne hagyjátok h ez tönkretegye az életeteket. Mert enélkül nagyon boldogok lesztek. Egy valótlan dolgot generál ami igazán nem is betegség. Minden "rosszullét" előtt mondogassátok, hogy "nincs semmi bajom, boldog vagyok vannak barátaim" tereljétek el a figyelmeteket valamivel. Fussatok az nagyon jót tesz. Hallgassatok zenét mert a zene is eltereli a gondolatokat. Minden napra szervezzetek valami apró programot magatoknak, hogy este elalvás előtt ez lebegjen a szemetek előtt, hogy mennyire érdemes lesz holnap felkelni mert jól fogom magam érezni, és már alig várom. EGYETEK! Mert ha nem esztek akkor legyengültök és az tényleges fizikai gondot fog okozni. Ha esztek rendesen akkor a "pánik" tünetekre ráfoghatjátok h ez nem létezik, valótlan. De ha nem esztek akkor az valós émelygés, hányinger, szédülés lesz. Ebből meg lehet gyógyulni teljesen és mindenki képes rá mert erősek vagytok! Csak pozitívan előre sokkal erősebbek vagytok mint hinnétek és nem szabad hagyni hogy egy általunk generált "valami" tönkretegye a mindennapjainkat:) remélem segítettem...
2011. szept. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!