Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikroham elmúlik egyszer,...

A pánikroham elmúlik egyszer, meglehet belőle gyógyulni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz, az a pánikbetegség, a pánikrom ennek a betegségnek a legrosszabb kísérőtünete.

Bátran mondhatom, hogy ki lehet jönni belőle, akár gyógyszerek nélkül is.

nekem legalábbis sikerült. Pszichológushoz jártam egy darabig, de nem igazán volt eredménye, viszont jó volt beszélgetni valakivel, aki nem állt túl közel hozzám. Semmilyen gyógyszert nem vettem be.

A megoldást végül az jelentette, hogy megoldódott az a problémám, ami miatt az egész kialakult. Abban a percben nyom nélkül eltűnt, és évek óta nem kínoz, pedig sok gondom van most is.

2011. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi...
2011. aug. 6. 12:42
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Sajnos én is pánikbeteg vagyok,ismerem a rohamokat.

Már javuló félben, jó irányba haladok!

Meg lehet gyógyulni belőle, hidd el!

Semmiképpen ne ijedj meg!Akkor még sokkal rosszabb lesz!

Szívből ajánlom neked az Agykontrollt!!!!!!!!!!!

Ha gondolod,írj privátban és küldök neked anyagot,amiből megtudhatod miről is van szó!

Az agyad váltja ki a pánikrohamokat.TE magad gerjeszted őket.Ezt tudod irányítani,képes vagy uralni és megszüntetni őket!

Emellett rendkívül fontosak a pozitív gondolatok!

Írj,ha gondolod!

2011. aug. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Szívből ajánlom neked az Agykontrollt!!!!!!

Ha gondolod,írj privátban és küldök neked anyagot,amiből megtudhatod miről is van szó!

Írj,ha gondolod!"

Szia! Ez a dolog engem is érdekelne. Ha tudsz küldeni anyagot, én is kérnék.

csermaksanyi@gmail.com

2011. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Baleset után lett szorongásos rohamom, a pánikrohamot még nem érte el a szintje.

Lehet javulást elérni, de ha a problémád végleg nem múlik el és a környezet amiben élsz nem jelent támaszt visszaeshetsz.

Jó szülői, testvéri kapcsolat egy nagyon jó megértő társ, biztonság érzése az ami megakadályozza a helyzet romlását.

Én most éppen ott tartok hogy van egy elég jó társ mellettem, volt szorongásos rohamom és nem tudtam kezelni egy problémát, mellém ült a társam és rávezetett hogyan oldjam meg. A nyugalma átragadt rám, utána ostobának láttam magam, hogy ennyire szorongtam és képtelen voltam a cselekvésre. Talán egyszer visszanyerem az erőmet nehéz helyzetekben sem fogok összeomlani, akkor ha éppen nehéz vmit megoldani.

Biztos anyagi és lelki háttér nálam a megoldás valószínűleg a legtöbb ilyen betegnél szintén. És inkább pszichiáterhez járj ő gyógyszert is ad ha kell, de jobb nem szedni.

2012. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ga-Te válasza:
Volt hasonló nekem is. Én csak azt tudom ajánlani bárkinek aki pánikrohammal küzd, hogy ez tipikus olyan betegség amire a gyógyírt az embernek magának kell megtalálnia magában. Minden agyban dől el. Ezek olyan dolgok amiket akarat erővel és leleményességgel lelehet győzni. Az agyban zajló algoritmusok hatással vannak a kémiai folyamatokra is, hogy épp milyen anyagokat termel agyunk, stb. Na most ezeket belehet folyásolni. Ha tisztában vagy saját magaddal és megtudod találni azokat a gondolatokat vagy dolgokat amik befolyásolják a gondolataid akkor megtudod magad gyógyítani. Amikor rossz gondolataid támadnak és félsz győzd le a félelmed és találd meg a kiutat. Egy hasonló példa: Egy álomban épp azt álmodod, hogy egy szörny üldöz és nincs nálad semmi csak rohansz. Hirtelen érdekes mód minden közbe vág, hogy egyre gyengébb vagy és hirtelen minden az utadba kerül hogy véletlenül se tudj rohanni. Ilyenkor az agy annyira elfoglalt az aktuális kémiai lökettel, hogy képtelen azon gondolkozni hogy egy ellenanyagot termeljen az épp rossz behatást nyújtó gondolattal szemben. Mire gondolok itt? Ilyenkor sose jut eszedbe hogy képzelj magadnak egy puskát amivel szét lövöd a szörny fejét és még az egód is meg nő és rájössz ha bátor vagy és eszes még teljesen az ellentettjére tudod fordítani a dolgokat. Ugyan ez zajlik ébren. Az agyat akarat erővel késztetni kell ezekre a folyamatokra mind algoritmusok és kémiai folyamatok terén. Az egyetlen dolog ami képes erre hogy agyunkat önmagán kívül irányítsa az az akaraterő.
2014. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ga-Te válasza:
Még annyit... ugyanolyan mikor szorongsz ér rádtör a félelem és csak szenvedsz , várod hogy elmúljon és vagy elmúlik vagy nem utána meg olyan vagy mint egy kivert meghurcolt kutya. Ez ugyanolyan mikor megtámadnak az utcán hirtelen és elkezdenek verni. Vagy tűröd és várod hogy abbahagyják amikor nekik jól esik utána meg alig bírsz lábra állni ahelyett hogy fognád és ellenállnál és felvennéd a kesztyűt még mielőtt teljesen agyonvernének. A pánik ugyan ez. Egy alattomos támadó valami aminek vagy hagyod magad vagy ellenállsz. :D
2014. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!