Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi két sör fogyasztása már...

Napi két sör fogyasztása már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Papíron és hivatalosan a mindennapi alkoholfogyasztás alkoholizmusnak számít, csak ennek vannak súlyosabb és kevésbé súlyosabb változatai.
2011. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ava87 ***** válasza:

Ennek a megítélése azért eléggé eltérő koronként és helyenként is.

Ha függőség áll fent, akkor nyilván az, de ha csak egy szokásról van szó, akkor én nem nevezném annak. Értem ezt úgy, hogy az erről való lemondás nem okoz semmilyen gondot, pl. betegség, vagy fontosabb tennivalók esetében.

2011. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
akkor vagy alkoholista, ha valamiért kimarad a napi két sör, és ettől megbolondulsz. az már függőség. ha könnyű szívvel lemondasz róla, akkor nem.
2011. nov. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt hiszem igen, mert már ez is alkoholfüggőséget jelent. Nekem is van egy-két haverom, aki amúgy normálisnak látszik, de meghal, ha nem ihat meg napi pár sört, ha esik, ha fúj. Egyszerűen nem élet az élet neki a nélkül. És ennek is megvannak a maga egészségkárosító hatásai, bár nyilván hosszabb távon jelentkeznek mint a nagyobb mennyiséget fogyasztóknál. Meg a másik gond, hogy a kis mennyiségű rendszeresség könnyen átnőhet nagyobb mennyiségűvé, még több problémával.
2011. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Papíron akkor is annak számít ha le tud mondani ha nem.
2011. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább csinálj pár tesztet, mint pl ez:

[link]

Amugy a legrosszabb ha valaki minden fogyaszt alkoholt, mert akkor a máj kénytelen folyamatosan feldolgozni az alkoholt. Érdemes csökkenteni és csak 2-3 naponta fogyasztani.

2011. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
igen
2011. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi úgy tanultuk tavaly, hogy az az alkoholista, akinek az alkohol fogyasztás negatívan befolyásolja a családi kapcsolatait, munkáját, emberekkel való viszonyát. Tehát aki például rendszeresen megiszik pl. hetente egy sört és a családban emiatt veszekedés van, az alkoholistának számít, akkor is ha ő ezt nem így gondolja.

Van az Anonym alkoholisták szervezete (?). Keress rá neten ha gondolod.


Fontos, hogy ez nem az én véleményem és a gondolatom, hanem én így tanultam.


20/L

2011. nov. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1 sör nem sör két dör fél sör 3 sör 1 sör de 1 sör nemsör
2011. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sztem alkoholizmus!
2011. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!