Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm pánikbeteg, hogy...

A barátnőm pánikbeteg, hogy tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ráveszed, hogy menjen pszichológushoz
2011. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Dilettáns döggomba ***** válasza:
És esetleg el is kíséred.
2011. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 homo ludensz ***** válasza:
100%
Vidd ki sétálni és győzd meg hogy melletted nem érheti semmi baj. Kérdezd meg milyen szituációkban pánikol és lassan lassan szoktasd hozzá.Amikor csak teheted fizikailag is légy mellette.
2011. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
sehogy (én is pánikbeteg vagyok) csak orvos segithet...
2011. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

'Vidd ki sétálni és győzd meg hogy melletted nem érheti semmi baj. Kérdezd meg milyen szituációkban pánikol és lassan lassan szoktasd hozzá.Amikor csak teheted fizikailag is légy mellette.'


felőlem az atyaúristen is ott lehet mellettem, akkor sem érzem magam jobban :S olyankor hiába mondja bárki is, hogy ne féljek, vagy akármi, nem egészen vagyok magamnál, pont az a gond, hogy nem lehet racionális érvekkel hatni rám és gondolom mások is vannak vele.

2011. okt. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 9. 08:12
 7/19 homo ludensz ***** válasza:
100%
23.26-nak saját tapasztalatból írtam mert én pld a fél várost megkerültem csak hogy a metró mozgólépcsőt kikerüljem.Dolgozni úgy jártam hogy a fiamnak olyan munkája volt hogy kocsival hordott melózni.Buszozni egyáltalán nem tudtam. Csak egy mód van szerintem valami kicsit megpróbálod és az örömmel tölt el azután egyre többet s egyre messzebb merészkedsz. 2010-ben Ausztriát is felvállaltam 1 hétre és nem azon töprengtem hogy mi is történhet velem. Átéltem az általad emlitett állapotot hiszen nagyon sok éve társammá szegődött e betegség és a végén belefáradtam az örökös küzdelembe s akkor "látta" hogy nem érdekel és valamit engedett.Miért "haljak meg "képletesen persze ezerszer ha a végén csak egyszer fogok?
2011. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
4 evig en is ebben szenvedtem. ez nem egy olyan dolog amiben az orvosok tudnanak segiteni. vagy 2 evig en is szedegettem a gyogyszereket, mondjuk csak akkor vettem be amikor azt ereztem, hogy rosszullet kerulget. ez a betegseg a biztonsag erzet teljes hianya, a halalfelelem megelese. nekem speciel azert mult el, mert mar nem szamitok senkire, csak sajat magamra, es mar az sem erdekelt, hogy ha meghalok, sot volt egy par honap mikor arra gondoltam, hogy en fogok vegezni magammal. ha megvaltozik az ember gondolkodasa, szemlelete, akkor mulik csak el. szembe kell nezni a felelemmel, bele kell merulni akarmennyire is kenyelmetlen, hidd el en tudom. volt hogy 3hetig nem mentem ki a lakasbol, meg 2 evre ra ott tartottam, hogy a varostablat nem mertem meg elhagyni, de szep folyamatosan elmulnak ezek a felelmek, csak merni kell belemenni. aztan most tavasszal ugy dontottem, hogy abba hagyom a folyamatos parazast, mert ennel meg a halal is jobb ugy gondoltam, vartam , sot kivantam hogy legyen mar vege. aztan hirtelen elmult, nincs tobbe ez a szar 4 evet vett el az eletembol. azota teljesen megvaltoztam azt mondjak, de igazabol mar az sem erdekel, hogy ki mit gondol. ujra vannak terveim, almaim amiket meg akarok valositani, es kezdek visszaterni a normalis kerekvagasba. tudom ajanlani ezt a konyvet [link] neked kitartatast a baratnod melle (en mindenkit elveszitettem a panikbetegseg miatt, legfokepp azokat akikre azt hittem, hogy szeretnek, es szamithatok rajuk) a baratnodnek meg jobbulast!
2011. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kitartásodhoz. Már kezd jobban lenni a barátnőm, ma már ki is tudott menni az utcára. Nagyon remélem hogy teljesen jól lesz. köszönöm a válaszodat.
2011. okt. 10. 21:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem voltam még ilyen helyzetben és való igaz, honnan is tudhatnám mit jelent ez a "betegség", amit ennek neveztek el a pszichológusok. Az unokaöcsém "beteg" és már évek óta orvossággal tömik. Egyre rosszabb és nem hallgatnak rám, hogy az okát kéne megtalálni mi a baj. Odajutott, hogy zárt osztályra került és én rettenetesen félek, hogy rossz vége lesz! Elektrosokkal kezelték többször. Mondom nem értek hozzá, de biztos vagyok benne, hogy a lelki bajunkon stb. csak saját akaratunkkal és a család, barátok megértő segítségével lehet újra a régivé válni. Minden elismerésem a fenti hozzászólók erejéhez és gyógyulásához!
2011. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!