Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A demencia öröklődhet?

A demencia öröklődhet?

Figyelt kérdés
A dédinek is volt, nagymamámnak is, anyámnak és nekem is lehet?
2009. máj. 7. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az időskori demenciát sokminden okozhatja ezért attól függ milyen. Vannak elváltozások, amik örökölhetőek, van ahol a hajlamot örökölheted, és van ami valamitől kialakul.
2009. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A különféle etiológiájú demenciák között számos öröklődő, ill. családi halmozódású típus akad."


Hirtelen ennyit találtam. De mint hasonló estekben is, szerintem itt is a hajlam az, ami öröklődhet. Az elég valószínű, hogy így van. De ettől még két esélyes a dolog, hiszen Te magad is két génállományból örökölsz géneket.

2009. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...de én azért félek, nem akarom így látni anyámat,mint amilyen a mamám...és magamat sem, akkor inkább nem szülök gyereket,hogy ne örökítsem tovább :(
2009. máj. 7. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, erre ne is gondolj. Ha nem lenne a felmenőid közt ilyesmire példa, akkor se tudhatnád, hogy anyudnál, nálad vagy később a gyerekeidnél előjön-e... Ezt nem lehet tudni. Nálunk anyum édesapja pl. szerencsére 83 évesen nemcsak hogy szellemileg, de fizikailag is fantasztikusan jó állapotban van - ehhez persze hozzá tartozik, hogy falun él, földet művel, ez nyilván kordában tartja a fizikumát. De máig fára mászik ha kell!:) Viszont apám felöli nagyim 80-90 között egyre jobban épült le, szellemileg és fizikailag egyaránt. És szerintem apám is hasonlóképp lesz, most 69 éves. Talán én is így járok, de lehet, hogy nem. Fene tudja. Kár ezen előre aggódni. Nem mondom, hogy könnyű, de sokan megélik ezt. Küzdeni lehet ellene, félsikerrel. Ez nehogy korlátozzon abban, hogy később életet adj egy gyermeknek. Sosem tudhatod, lehet, hogy 100 évig él friss szellemmel! És ha mégse? Ha 75 évesen elkezd leépülni? Hát volt 75 remélhetőleg boldog éve, és reméljük ott lesz körülötte a család a további, kissé nehezebb - de ettől még támogatással szintén örömteli - évekre.
2009. máj. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!