Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A megfelelési kényszert le...

A megfelelési kényszert le lehet küzdeni?

Figyelt kérdés
Egész életemben másoknak próbáltam megfelelni. Folyamatosan ideges vagyok, mindenen sokat rágódok, aludni sem tudok, mert állandóan gondolkodok. Valakinek van valami okossága erre? 21/L
2011. febr. 22. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked még van esélyed a gyógyulásra. Mindig az legyen az első gondolatod, hogy TE mit gondolsz adott dologról, és annak megfelelően válaszolj/cselekedj. Mindenki le van sz*rva! Egész életedben szerepet játszani, elég sz*r lenne. TÉGED akarjanak/szeressenek, ne játssz el egy szerepet, csak hogy elfogadjanak!
2011. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet,hogy hogyan kezdj változtatni/változni, de ha nem akarsz agyturkászhoz menni, a homeopátia is sokat tud segíteni, keress meg egy homeopátiás orvost! Első hallásra furán hangozhat, de tényleg segít!
2011. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Engem még kiskoromban neveltek úgy, hogy legyen udvarias, szerény, feleljek meg másoknak, stb. stb. Egy ideig az ember enged a nyomásnak, aztán előtörnek belőle a dolgok. Kb. fél év alatt sikerült ezeket a szokásaimat teljesen eldobni magamtól, csak annyira figyelek oda mások akarataira, véleményére amennyire én úgy érzem, hogy az helyes. Egyébként meg mindent megteszek azért, hogy magamnak és a saját elvárásaimnak megfeleljek.

Eleinte nehéz volt változtatni, meg a változtatást elfogadni a körülöttem élőkkel, de mára én is jobban érzem magam és a többiek is rájöttek, hogy velem már nem tudnak mit kezdeni :)

Fejben dől el, hogy hogy viselkedsz, de ha egyszer ráállsz a változás útjára és komolyan is gondolod, akkor senki nem tántoríthat el. Sok sikert kívánok hozzá!

Ami az alvászavarod illeti, próbálj meg lazítani, minden nap legalább fél órát szentelj annak, hogy meghallgatod a kedvenc zenéid, vagy megnézel a kedvenc sorozatodból egy részt. Esetleg egy egész filmet. Mindezt tedd lefekvés előtt. Garantáltam kikapcsol ;)


Remélem segítettem

20/F

2011. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A leküzdésben az első lépés, hogy rájöttél erre. Az ember csak azzal nem tud megküzdeni, aminek nincs tudatában.

Érdemes apróságokkal kezdeni, pl. kialakítani a saját stílusodat, ízlésedet. Aztán ahogy haladsz, egyre világosabbá válik majd számodra is, hogy te mit szeretnél valójában, és mi az amit csak mások miatt csinálsz.

Pszichológus sokat segíthet.

2011. febr. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindegyik válasz értékes a számomra, nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen! :)
2011. febr. 23. 16:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy úgy érzem, saját véleménnyel és stílussal nincs problémám, sőt tudom, hogy jobban le kéne sz.rnom a dolgokat, de mégis folyamatos az idegeskedés minden hülyeség miatt. Ez örökletes azt hiszem, mert Anyukám is hasonló problémákkal küzdd, csak bennem hatványozottan munkálkodik a szorongás.
2011. febr. 23. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!