Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MIT TEGYEK?! Depresszió.

MIT TEGYEK?! Depresszió.

Figyelt kérdés

Neten találtam a depresszió tüneteit:

A depresszió leggyakoribb tünetei a következők:

a.) A figyelem és koncentrálóképesség csökken.

b.) Megfogyatkozik az önértékelés és az önbizalom.

c.) Bűntudat és értéktelenség érzése lép fel.

d.) Sivár, pesszimista jövőkép.

e.) A betegnek önmagára nézve ártalmas gondolatai támadnak; ezek időnként tettekben is megnyilvánulhatnak.

f.) Kialakul az alvászavar.

g.) Csökken a páciens étvágya.

Nálam az összes tünet stimmel sajnos :(

Most mit tegyek?

Agyturkászra nincs pénzem, nincs senki akivel megbeszélhetném a problémáim :'(

??????????


2011. nov. 9. 21:42
1 2
 1/19 anonim válasza:
ugyan ez van velem is
2011. nov. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Rám talán az első nem igaz, de a többi nagyon. :/ Ha gondolod, felvehetsz msn-re, beszélgethetünk, 3 éve depressziós vagyok.

15/L

2011. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szakrendelés SZ.T.K. beutaló a körzeti azaz a házi orvostó.

Sajnos nagyon sok embernek hiányzik az a hormon a szervezetéből, ami ezeket a tüneteket okozza. Gyógyszerrel lehet pótolni ezt a hormont. Ez a hormon a szerotoni. Itt bővebben olvashatsz róla

[link]

2011. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sokszor nálam is ez van, de pár hét és elmúlik.
2011. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ne állíts fel öndiagnózist!

Menj el a háziorvoshoz, hogy nagyon lehangolt vagy, alvaszavarod van, és nem tudsz koncentrálni. Majd ő beutal, ahova jónak látja, és ott felállítanak diagnózist. Ha avval nem vagy elégedett, még mindig mehetsz másodvéleményért máshoz.

Nem szabad ilyeneket csinalni, hogy biztos depresszio ez, egyaltalan nem biztos, hogy az, talan csak vashianyos vagy, vagy melatoninhiányos, vagy pajzsmirigybeteg.

Vagy mérgezési tuneteid vannak.

Ezer dolog lehet.

Na meg van eg ybizonyos kozérzeti szint, ami fölé nem tudsz menni: most az egezs tarsadalom nyomott, letargikus, nihilista, tehetetlen, feszült, fél, stb. Ezt érezzük mindannyian, mert nem függetlenithetjuk magunkat masok erzeseitol.

Es ezen semmiylen gyogyszer nem segit.

2011. nov. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Esetleg először tegyél valamit a vitaminhiányod ellen. Utána majd sokkal kevesebb lesz belőle igaz rád.
2011. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Vitaminhiány: milyen vitamin kellene?
2011. dec. 2. 21:26
 8/19 anonim ***** válasza:

Első körben D vitamin (legalább 2000NE), B vitamin komplex meg omega-3. Ja és a C vitamin az persze alap (legalább 1000mg nyújtott felszívódású).


Ezek jó eséllyel helyrebillentenek. Persze, ez is pénzbe kerül, de kevesebbe, mint a pszichológus.

2011. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm,majd teszek egy próbát :/
2011. dec. 2. 21:54
 10/19 anonim ***** válasza:
Én szívesen beszélgetnék akár a kérdezővel akár a hasonló cipőben lévőekkel... ha gondoljátok, írjatok(bár pszichológus sajnos nem vagyok de láttam egysmást már és sok emberrel beszéltem....
2011. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!