Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 évesen depresszió?

16 évesen depresszió?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,de nincs egy igazi barátnőm se.Akik barátnőnek mondják magukat nem azok,kibeszélnek stb....nincs kinek elmondanom bajom,középsulis lettem,már próbáltam barátnőt keresni,de nem találok aki nekem való,vagy hogy is mondjam :/...2 hete összejöttem egy fiúval,ő volt az első barátom,erre 1 hét után dobott és kész vagyok.Első nagy szerelem,ahányszor meglátom fiút kész vagyok,ő pedig le se sz*r,más tetszik neki!szüleim se jó fejek,tehát olyan jól esne,ha anyum bejönne,odafeküdne hozzám és szeretgetne,de ez nincs.Második probléma,hogy duci vagyok,és ebbe kezdek belekattyani!Hiába mondja mindenki,hogy majd egyszer megtalálom azt a fiút,akinek így fogok tetszeni,nem lesz.Csak is a sovány csajok a menők ilyen korban,látom én!Másik,hogy semmihez se értek.Már egyszer tettem fel egy kérést,hogy mit tegyek,elkezdtem járni biológia szakköre és nem megy:/ semmit se értek :/// mit tegyek?ez már nagyon rossz :( egyik volt osztálytársam tud arról,hogy rosszul érzem magam,neki elmondtam,el akar küldeni suli pszichológusához.Mit tegyek?
2011. nov. 3. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Járj ki azokkal akik a barátnődnek mondják magukat. Úgy sok új embert ismersz meg és lehet akad közte olyan aki a barátod/barátnőd lesz tényleg.
2011. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az lesz:/ más megoldás nincs
2011. nov. 3. 21:57
 3/7 A kérdező kommentje:
ám köszönöm válaszod!
2011. nov. 3. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Eddig nekemis csak ilyen kétszínű barátaim voltak.. de most végre megtaláltam az "igazit"..:D Ne add fel... Emlékezz vissza, hogy mit szerettél csinálni kiskorodban... mi volt az ami leginkább vonzott (rajzolás, éneklés stb.:)) Kell lennie valamilyen célodnak az életedben... Biológia szakkör az unalmas.. semmi értelme...:D

Az sem baj ha nem vagy sovány... Az a lényeg hogy EGÉSZSÉGES legyél!:) Az egészséges embernek szép az alakja, lehet hogy nem vagy modell alkat, attól még lehet jó alakod...

Pasizni csak akkor kezdj el ha lelkileg kész vagy rá, hiszen egy szakítás csak még mélyebbre lökhet.

2011. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha ennyire zavar az alakod, netán sportolni is elkezdhetnél, minthogy várod, hogy "majd egyszer jön egy fiú, akinek így tetszel, ahogy vagy". (Persze ez nincs kizárva, de jobb, ha érzed, hogy te teszel magadért valamit, és nem vársz a csodára.) Talán egy hobbit és önbizalom növelőt is találnál a sportban, na meg új barátokat! Suli pszichológusához meg nyugodtan elmehetsz, ingyen van, és nem veszítesz vele semmit.
2011. nov. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom az előttem szólót. A sport a megoldás a te problémára. Nő az önbizalmad, lefogysz, lelkileg kiegyensúlyozottabb és magabiztosabb leszel és új emberekkel fogsz megismerkedni. Hidd el, meg fog változni a kisugárzásod. Még az a srác is lehet, hogy vissza akar majd jönni ...csak te akkor már le se fogod sz@rni ;)
2011. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szia!nem tudom hogy mennyire aktuális de leírom.

én 17 éves és lány vagyok,depressziós. jelenleg nagy dózisú antidepresszánsokat szedek és minden második nap a pszichiátria járok ellenőrzésekre. amit leírtál az még nem depresszió de ha nem segítesz magadon akkor sajnos azzá válhat főleg ha meg van rá a hajlamod(nekem anyukám,a nagymamám és a nagyapám is klinikai depressziós volt).az osztályomban senkivel sem vagyok jóban, nem tudtam beilleszkedni oda(emiatt sokat sírtam) de helyette megpróbáltam az évfolyamon keresni barátokat.szerencsére rátaláltam a legjobb barátomra meg a régi barátaim is az évfolyamtársaim lettek.

ha nem találsz barátokat akkor sincs baj:tartsd a kapcsolatot a régi barátaiddal!vagy próbálj meg az évfolyamon barátokat keresni vagy kezdj el egy táncegyesületnél táncolni esetleg más sportokat elkezdeni! én sem vagyok sovány(36/38as a méretem)és a legtöbb barátnőm 32/34es méretű de azzal semmi baj ha nem vagy csontsovány!

a másik ami fontos próbálj meg beszélni az érzéseidről az anyukádnak vagy ha neki nem tudsz akkor kérdd meg őt hogy vigyen el pszichológushoz akivel kibeszélheted a gondjaidat,gondolataidat.

nekem azt tanácsolta a pszichológusom hogy (a pszichiátrián felírt gyógyszerek mellett) gyújtsak illatos gyertyákat,tartsak egy nagy illatos fürdőt,hallgassak nyugtató/vidám zenét vagy rajzoljak/kreatívkodjak mert ezek az egészséges léleknek is jót tesznek.ezek mellett pedig mozdulj ki otthonról a hétvégén is,tégy egy sétát ott ahol jól érzed magad!

nekem egy éve nincs barátom és az előző fiúmmal való szakításba szó szerint belebetegedtem mert nem szépen ért véget az a kapcsolat de rájöttem arra hogy szingliként teljesebb életet élhetek nem kell állandóan egy másik ember terhét a vállamon cipelnem,nem kell állandóan egy másik lélekkel foglalkoznom. neked azt tanácsolom hogy csak akkor kezdj bele egy kapcsolatba ha te teljesnek érzed magad, nem mert másokon azt látod hogy milyen boldogok(kevés az ilyen kapcsolat és még a legtökéletesebbnek tűnő párok sem boldogok állandóan)meg mert egy kapcsolat nélkül kevesebbnek érzed magad. nem vagy kevesebb!!

remélem nem sikeredett túl hosszúra és remélem nem idegesítő a sok vesszőhiány.

és még jobban remélem hogy megtalálod/tad a helyed és boldog leszel/vagy!! :)

2013. febr. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!